Home - / - Tag Archives: mehmet ali hatay

Tag Archives: mehmet ali hatay

Özgeçmiş

Özgeçmişim, Tarihçe-i Hayat, Kronoloji:
İsmim Mehmet Ali Hatay, Hatay‘ın  Altınözü ilçesinde dünyaya geldim. Babam Rifat Hatay Annem Raziye Hatay. Bir Ablam bir kız kardeşim var.
İlkokulu 3. sınıfa kadar Hatay Altınöüznde okudum. 1963 Mersin Gazipaşa ilkokulundan mezun oldum.
1964 Mersin Atatürk Orta okuluna başladım ve 1968 Mersin Atatürk Ortaokulundan mezun oldum.

1969 Mersin Öğretmen Okuluna başladım. Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda bir yıl okuduktan sonra 1971 de İstanbul Tıp Fakültesini kazandım.

1977 yılında Rize’li Emine Rakıcıoğlu ile evlendim. Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldum. Doktor olarak ilk görev yerim Konya’nın Hadim kazasıdır. Burada altı ay sağlık ocağı ve sağlık merkezi tabipliği yaptım.

Askerlik için Kars-Ardahan Posof’a ve Damal’a gittim. 18 aylık askerlik hizmetimin sonunda tayinim Adıyaman Gölbaşı ilçesine çıktı. Buradaki 2 yıllık görevi sırasında Kaymakamlığa vekaleten, Suvarlı belediye reisliğine asaleten baktım. Daha sonra ihtisas için  İstanbul Beyoğlu Hastanesi Üroloji Kliniğinde Şef ve başhekim Metin Süer ve Burhan Bağatur’un kliniğinde uzmanlık eğitimine başladım. 2 yıl sonra 1984’de uzmanlığımı İstanbul Taksim Hastanesinde (Taksim İlk Yardım Hastanesi) değerli hocam rahmetli Prof. Dr. Şevket Tuncer ve rahmetli Dr. Muhittin Okumuş’un ve Başasistanı Op.Dr.Zeki Altıparmak yanında bitirdim ve üroloji uzmanı oldum. Mecburi hizmet için 1985 Yılında Biga Devlet Hastanesinde göreve başladım. 6 sene başhekim yardımcılığı ve satın alma başkanlığı yaptım. Dönem dönem başhekimlik görevini yürüttüm. 16 senedir bu görevde bulunduktan sonra 2002 yılında tayinim Konya’ya Numune Hastanesi’ne çıktı. 2016 yılında Konya Halk Sağlığı bünyesinde evde sağlık hizmetinde görev aldım. 2018 yılında Konya Numune hastanesinden 16 sene sonra 41 yıllık meslek hayatımı bitirdim ve emekli oldum.
Halen Konya Merkez SEV vakfına bağlı huzur evinde Allah Rızası için fahri doktor olarak görev yapmaktayım. 

İstibra (5. Baskı) Tıbbi ve Dini bakımından İstimna (Mastürbasyon)(3. Baskı) isminde 2 kitabım vardır.
1- Tıbbi ve İslamî Yönünden ISTİBRÂ İdrardan Temizlenme (5. Baskı)

https://www.dralihatay.com/islam
2- Tıbbi ve dini açıdan Soru ve cevaplarla istimna (masturbasyon) (3. Baskı)
http://www.dralihatay.com/masturbasyon1.htm

Kitaplarıma şu adresten ulaşabilirsiniz: 
https://www.dralihatay.com/kitaplarim.html
Sayısız makalelerim içinde en önemlilerine şu adresten ulaşabilirsiniz:
https://www.dralihatay.com/makaleler.html 

Rifat Abdullah, Raziye Zeyneb ve Taha  Yasin adında biri kız, ikisi erkek, üç çocuk babasıyım. Büyük oğlum Bilgisayar öğretmeni, Kızım işaret dili öğretmeni ve küçük oğlum Orman yüksek mühendisidir.
Hobilerim içinde kitap okumak, internette hasta sorularına cevap vermek, yurt içi ve yurt dışı gezilere katılmak  en sevdiğim şeylerin başında gelir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM:

01 – Penis Boyu Neden Önemlidir?
02 – Genelev Gerçeği
03 – Varikosel ve Tedavisi
04 – Masturbasyon Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz.
05 – Erken Boşalma ve Tedavisi
06 – Sertleşme Sorunu ve Tedavisi
07 – Prostat İltihabı ve Tedavisi
08 – Porno ve Zararları
09 – Masturbasyon Perhizi Nedir? Nasıl Yapılır? Dr. Ali Hatay Perhiz Metodu.
10 – Böbrek ve Oruç
11 – Tıbbi ve Dini açıdan Sünnet olmak kitabın PDF Formatı  
12 – İdrar Damlaması Ve İstibra
13 – Gerdek Gecesi
Ayıca şu adresten kitaplarıma ulaşabilirsiniz:  
https://www.dralihatay.com/kitaplarim.html

Daha Geniş Bilgi, hastalığınız hakkında bilgi alma ve soru sormak için:
Dr. Ali HATAY’in Hasta Odası Soru ve Cevap Panosunu kullanabilirsiniz.

 

Dr. Ali Hatay               
                

 

Site Amacı, Bilgisi ve İşleyişi

  • Sitenin İşleyişi
  • Sitenin Amacı
  • Dikkat Edilecek Hususlar
  • Code İlkeleri
Sitemiz üroloji hakkında bilgi vermektedir. Üroloji hakkında daha fazla bilgiyi yine sayfamızdan alabilirsiniz. Uroloji Sitenin Haritasına göz atarsanız konulara daha çok hakim olabilirsiniz. Burada sitenin genel planı vardır.

Her hangi bir konuya arama motoru kullanarak ulaşabilirisiniz. Ayrıca sol menü işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Sitemiz çok sık güncellenmemekle birlikte en önemli özelliği sormuş olduğunuz şikayetlerinize en geç 1 günde cevap alabilmenizdir. Cevaplar kapsamlı ve sizi yönlendirecek şekildedir. Fakat takdir edersiniz ki bu site bir tedavi edici site değildir. Sadece yol gösterici ve yönlendiricidir. Bu nedenle sorularınızı kapsamlı ve öz olarak sorun. Mümkünse numaralandırın. Cevap almanız daha kolay olur. Çok uzun mesajlar içerisinde sorularınız kaynamaz.

1- Ziyaretçilerin kendi sağlığıyla ilgili bilgi vermek.
2- Faydasına inandığı, gerek üroloji gerekse genel sağlık linklerini sunmak.
3- Sadece hastanın kendi hastalığı hakkında bilgi vermek ve tavsiyelerde bulunmak. Gerekirse Tıp’ın hangi bölümüne hangi uzmanına gideceğini belirtmek.
6- Tahlil, tetkik, Rotgen ve ultrason, MR gibi tetkiklerin sonucunu yorumlamak.
6- Bu web sitesine yazmış olduğu tıpla ilgili kendi hastalığı ve şikayetlerine ve sorularınıza en kısa zamanda cevap yazmak.
1- Sorularınız üroloji ile ilgili olmasına dikkat edin. Dini konuları sormayın. Fetva vermeye yetkili değilim.
2- Sorular ne çok uzun nede kısa olsun. Öz olsun. 5 satırı geçmesin. Yoka cevap alamazsınız.
3- Sorularınızı numara vererek madde madde yazın. Böylece kesin ve net cevap alabilirsiniz, cevapsız soru kalmayacaktır. Bunun ispatı şimdiye kadar verdiğim 105.000 sorunun cevabıdır.
4- Cevaplar hakkında şüpheye düşerseniz veya anlamadığınız bir şey olursa ertesi gün tekrar yazmakta çekinmeyin. Bir günde 2 den fazla mesaj yazmayın. Yoksa cevap almazsınız.
5- Yazma kurallarına uygun yazdığınız soruların cevabının da saat 17 de yazılacağından emin olun.
İlke 1: Bu sitede yayınlanan tıbbi bilgiler ve sağlık öğütlerinin tümü tıp veya sağlık alanında eğitimli ve kalifiye profesyoneller tarafından verilir. Tıp ya da sağlık alanında kalifiye olmayan birey, ya da organizasyonlar tarafından verilen öğütlere bazı durumlarda yer verilir ise, bu durum açıkça belirtilir.

  • İlke 2: Bu sitede yer alan bilgilerin yayını site ziyaretçisi hasta ile kendi doktoru arasında, var olan ilişkiyi, değiştirmek ya da yerine geçmek için değil, yalnızca desteklemek için düzenlenmiştir.
  • İlke 3: Tıp ya da sağlık web sitesine bir birey olarak hastaların ve ziyaretçilerin, kimlikleri dahil olmak üzere, verdikleri veriler bu web sitesinin sorumluluğu altındadır. Web sitesi sahipleri web sitesinin bulunduğu ülkenin ve “mirror” sitelerinin bulunduğu ülkelerin tıp ya da sağlık bilgileri konusundaki kanuni gereksinimlere uymayı ve bunların dışına çıkmamayı kabul ederler.
  • İlke 4: Uygun durumlarda bu sitede yer alan bilgiler kaynak verilere açıkça refere edilecektir, olanak var ise bu kaynaklara özgü HTML bağlantıları yapılacaktır. Klinik sayfaların son değiştirilme tarihleri sayfada açıkça yer alacaktır.
  • İlke 5: Özgün bir tedavinin, ticari bir ürünün veya servisin yararları veya performansı konusunda herhangi bir görüş bildirildiğinde; bu görüş uygun, dengeli deliller ile (İlke 4’de belirtildiği gibi) desteklenecektir.
  • İlke 6: Web sitesinin tasarımcısı bilgileri olabildiğince açık olarak yayınlamaya çalışacak ve daha fazla bilgi veya destek isteyen ziyaretçiler için bir başvuru adresi sağlayacaktır. Web “ağası” tüm site sayfalarında kendi adresini açıkça yayınlayacaktır.
  • İlke 7: Bu Web site için ticari veya ticari olmayan kuruluşların sağladıkları servis verme, fon veya materyal sağlama biçimindeki tüm destekleri ilgili kuruluş açıkça anılarak vurgulanacaktır.

Yasal Uyarı:

Gerek bu sitedeki yazılar gerekse kitapların PDF uzantılı (Taşınabilir Belge Biçimi) dokümanı 2393 sayılı kanunu 2 ve 3 cü maddelerine göre bir bölümü veya bir parçasının kopyasını almak, yayınlamak, başka bir sitede kullanmak yasaktır. Buna uymayanlara cezai işlem uygulanacaktır. Ancak yazar izni almak veya isim site adresi kaynak olarak verilmesi durumunda izin verilebilir.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.5846.pdf

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz.

Bu sitenin içeriği ziyaretçilerini bilgilendirmeye yönelik hazırlanmış olup sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımaz. Site, sağlıkla ilgili tüm konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorundan öğrenilebileceğini savunur. 

Sitedeki bilgiler bu amaçla kullanılmamalıdır. Bu bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bu site sorumlu tutulamaz. Tüm yazılar, yazan kişinin sorumluluğundadır ! Doğabilecek herhangi bir problemden site yöneticileri ve site sahibi sorumlu tutulamaz !

Siyaset, din, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konuları, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliğindeki konuları yazan üyeler, gereğinde uyarılır veya doğrudan silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer. Erotizm, küfür, genel ahlaka aykırı ve toplum huzurunu kaçırabilecek türden olan ve/veya küfür ve hakaret içeren yazılar, manevi ve kutsal değerleri küçük düşürme amacı taşıyan resimler, şiirler, konu başlıkları silinir.Bu tür davranışlarda bulundukları tespit edilen kullanıcıların; yaptıkları davranışa göre mesajları silinebilecektir. 

Kişilerin bu siteye kişisel bilgilerini vermesi telefon veya mail adreslerini, SMS veya fecebook, twitter hesabını vermesi ile doğabilecek kötü sonuçlarından site ve site sorumlusu sorumlu değildir. Tamamen kişinin sorumluluğundadır.
Bu kurala uymayıp daha sonra “kişinin özel hayatına müdahale edildi” diye bir hak iddia edemez.
Bu siteye yazan herkes bu şartları ve yasak uyarıları peşinen ilk başta kabul edilmiş sayılır ve “Ben okumadım” bahanesine sarılamaz.

Foruma mesaj yazan kullanıcıların IP bilgileri sistemde kayıt altına alınır. İlgili resmi makamlarca talep edildiğinde kullanıcıya ait bilgilerin bu makamlara verilmesinde tereddüt etmeyeceğimizi önemle belirtiriz.

Bu sitedeki bilgileri kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine ve site sahibinin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar. 

Göster
Gizle