GANİME NURAN HATAY (DURU)  MEHMET ALİ HATAY FATMA NİLGÜN HATAY(TOSUN)

İsmim Ali Hatay;
Hatay 'ın Altınözü kazasında dünyaya geldim. İlkokulu 3.Sınıfa kadar burada okudum. İlkokulu ve Ortaokul Mersin'de tamamladım. Bundan sonra Öğretmen Okuluna gittim. Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda bir sene okuduktan sonra İstanbul Tıp Fakültesini kazandım.
     Emine Rakıcıoğlu ile 1977 yılında evlendim. Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldum. Doktor olarak ilk görev yerim Konya'nın Hadim kazasıdır. Burada altı ay Sağlık Ocağı ve Sağlık Merkezi Tabipliği yaptım.
      Askerlik için Kars-Ardahan Posof'a gittim. 18 aylık askerlik sonunda tayinim Adıyaman Gölbaşı kazasına çıktı. Buradaki 2 sene görevim sırasında Kaymakamlığa vekaleten, Belediye Reisliğine asaleten baktım. Daha sonra ihtisas için  İstanbul Beyoğlu Hastanesi Üroloji kliniğinde ihtisasa başladım. 2 sene sonra 1985 de ihtisasımı İstanbul Taksim Hastanesinde değerli hocam Prof.Dr.Şevket Tuncer ve rahmetli Dr. Muhittin Okumuş un yanında bitirdim ve üroloji uzmanı oldum. Mecburi hizmet için kurada Çanakkale
Biga' yı çektim. Biga Devlet Hastanesinde göreve başladım.16 senedir bu görevde bulunduktan sonra 2002 yılında tayinimi Konya'ya yaptırdım Halen Konya Numune Hastanesinde görevdeyim.
    
İstibra isminde bir kitabım olup 5 cü baskısını yapmıştır. Evli ve biri kız ikisi erkek üç çocuk babasıyım.
     Çocuklarım  Abdullah, Zeyneb ve Taha Yasindir.Hasta muayenesi ve ameliyatlardan sonra kalan zamanda bilgisayar, kitap okumak en sevdiğim şeylerin başında gelir.