DR.ALI HATAY HASTA ODASI MESAJLARI

ANA SAYFA .
1...4243444546...90 « Önceki Sonraki »
Toplam : 2676 mesaj
MESAJ YAZIN

Daha önceki 97.000 soru ve cevaplar.

Lütfen Kuralları bu linkten veya mesaj yazdığınız sayfada okuyun ve uygulayın.

Sorunuzu bu sayfada bulamadınızsa 2 ci sayfaya bakın. Soru silmek adetim değildir. En azından kurallara uymayan soru varsa cevap vermem.

1- KISA ve ÖZ YAZIN. Yazınız 5 satırı geçmesin. BU ÇOK ÖNEMLİ. Sorunuz anlaşılır olsun. Satır başlarına, paragraf başlarına dikkat edin. (Arada bir enter tuşuna basın)
2- İLK SORUNUN CEVABINI OKUMADAN ikinci soruyu aynı gün içerisinde sormayınız. Eksik veya hatalı yazsanız da ertesi günü bekleyin. Bunlara dikkat etmezseniz cevap almama ihtimaliniz yüksektir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için şu linke bakın
Soru Sorma Resmi

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza saat 13-14 de cevap yazabileceğim.
Bu bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce soruma cevap geldi mi gelmedi mi? diye defalarca siteye girip bakmanıza gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.


   Konu: Otururken testisler nasıl olur İsim: engin Yer: Mersin Yaş: 35 Mesaj Zamanı: 29/09/16 17:13
Yardımınız lazım en kısa hali bu hayatım için çok önemli.Hocam merhabalar. Ben 35 yaşında bir avukatım. Hocam otururken testislerimin üstüne otururum diye artık işe gittiğimde oturamıyorum doğru düzgün artık işi bırakasıp hiçbirşey yapmayasım var.mesela geçen gün 1 saat oturdum böyle aralıksız dedimki ya testislerimin üstüne oturduysam 1 saat boyunca ? Dedim ve onu 1 hafta kafaya taktım. İşimi doğru düzgün yapamamaya başladım. Hocam sorum şu:
Bi yere otururken nasıl oturursam oturayım testislerimin üstüne oturmam demi ? (Mutlaka popom sandalye içinde olacak)
Testislerimin üzerine otursam %100 hissederim demi ? Allah razı olsun,
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bir avukatın “demi ?” kelimesini kullanması garibime gitti. Kilolarca kitap oku avukat ol, ama Türkçeyi bu şekilde kullan gerçekten garip. Hakime bir dava sonucunda mesela dilekçe veriyorsunuz “Dava berat eder demi hakim bey” deseniz hakimin tavrı nas ılolur acaba.Türkçeyi doğru kullanalım, onu koruyalım kollayalım.
Hele bir doktor ve avukat olarak buna son derece dikkat etmeliyiz. Keşke avukat olduğunuzu yazmazsaydınız.
Çünkü biz toplumda örnek kişileriz. Alınmayın şahsınızda herkese yazıyorum. Amacım sizi tenkit etmek değil bir yaraya parmak basmak.
Gelelim sorunuza;
Takıntılı, pimpirikli, kaygılı bir ruh haline sahip olduğunuz belli. Bu takıntıdan kurtulansız bile başka bir takıntıya yakalanacaksınız.
Sevgili avukat bey testisin yapısı öyle bir yapıdır ne şekilde otursanız oturun üzerine oturamazsanız. Elastik, kaygan ve sağa sola kaçacak şekildedir. Allah böyle yaratmış. Çünkü bu hassa organ en küçük bir trvmada hasarda ezilir giderdi,insan nesli tükenirdi.
“Benimle t.ş.k. geçme" lafı nereden geliyor zannediyorsunuz.
Allah cümlemizden razı olsun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Aıds İsim: Kovboy Yer: Belirtilmedi Yaş: 18 Mesaj Zamanı: 29/09/16 14:18
Hocam bir kızla ilişkiye girdim kızla oral ilişki anında dudakları biraz penisime değdi ve tükürüğüde değdi ama ilişki sırasında prezervatif vardı sizce bişey bulaşmış olabilir mi
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sizcesi bizcesi olmaz.
AİDS in bulaşma yolları bellidir.
Kan, sperm ve anneden çocuğa bulaşır. Öpüşme ve tükürükle bulaşması kesin olmamakla birlikte ağızda yara, diş çürüğü varsa kan yolu ile bulaşabilir.
Kondomlu ilişkiler bir bakıma koruyucu olsada kesin koruma sağlamaz.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: peyronie İsim: erkan solak Yer: adana Yaş: 32 Mesaj Zamanı: 29/09/16 13:53
Sn. Doktorum. yaklaşık 1 yıldır peniste şekil bozukluğu yaşıyorum. önceleri bu haz verse de şu an sertleşme sorununa neden oluyor ve psikolojimi de etkiliyor. SGK olmadığı için pyronie ye karşı kullanabileceğim bir hap krem vb önerir misiniz ?İlaç Tavsiyesi
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Burada ilaç tavsiyesi yapmıyoruz ve ilaç ismi vermiyoruz. Neden?
Her ilacın bir doktor kontrolünde kullanılması taraftarıyız. Çünkü hastalık yok hasta vardır. İlaçlar, aynı hastalıklı olan değişik hastaya verilse bile etkileri farklıdır. Her ilacın kendine göre yan etkiler ve kullanılmaması gerek yerler vardır. Bunların hepsi bir doktor kontrolünde olması gerekir. İlaçların dozunu yine doktorlar ayarlar. Bu ayarlama yaş, kilo, boy, vücut yapısına göre değişir. İşin bir de yasal durumu vardır. Bir ilacın yan etkisinden dolayı hastaya zarar verdiği zaman sorumluluğu kim alacaktır. İnternet doktoru mu? Sonuçta bu durum ne etiğe ne mesleğe ne ahlaka uyar.
Biraz düşünürseniz bize hak vereceğinize eminim. Anlayışınız için teşekkürler.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Anal ilişki ve Sakıncaları  İsim: Dr. Ali Hatay Yer: Hatay Yaş: 40 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:45

Cevap:

Anal ilişkinin şu sakıncaları vardır:
1- Tıbbi sakıncası: a) Erkek yününden: Anüs yani makat bölgesi vücudun en pis ve mikroplu bir yeridir. Üstelik bu mikroplar çok dirençlidir ve ilaca çok defa cevap vermez. Erkeğin buradan kapacağı bir mikrop cinsel yolla bulaşan bir hastalığa, idrar yolu iltihabına bunun sonucunda böbrek iltihapları ve prostat iltihaplarına neden olabilir. Mikrop prostat iltihabı yaparsa çok defa ömür boyu çekeceğiniz bir hastalık meydana gelebileceği gibi kısırlıkta söz konusu olabilir.
b) Kadın yönünden; Anüs genişleyeceği için büyük tuvalet kaçırmaları sık görülür. Makatta çatlak, yırtılma, hemoroit olama ihtimali fazladır. Bunların hepsi iltihap oluşmasını hazırlayan sebeplerdir. Ayrıca kadının da doğrudan mikrop kapma ihtimali vardır. Çünkü anal bölgenin yapısı çok hassastır. Kadının çok ağrı çekeceğini söylemeye gerek bile yoktur.Anal ilşkide kadınlar çok ağrı duyacakları için ağrısyı tolere etmek için yürüyüşleri bile değişir.
2- Psikolojik sakıncası: Anal birleşmenin normal bir şey olmadığını herkes bilir. Bu bilme onları psikolojik sorunlara iter. Suçluluk duygusu, yasak bir şeyi yapma duygusu içlerini kemirir durur. Bu stres neden olur. Stres zaten başlı başına bir hastalıktır.
3- Sosyal sakıncası: Bu iş her ne kadar gizli yapılsa da sonuçta toplumda hoş karşılanmayan bir durumdur. İki kişinin yapacağı bu iş kendilerini ilgilendirir. Ama açığa çıkarsa toplum tarafından yadırganır.
4- Dini Sakıncası: Allah anal birleşmeyi yasaklamış ve haram kılmıştır. Kuran da bu açık olarak beyan edilir. (Bakara Suresi Ayet 222). 4 mezhebe göre fetvalar bu yöndedir. İnançlı insanlar için böyledir. Ama inanç yoksa Müslüman değilse (Veya sadece kimliğinde İslam yazıyor ama islamiyetin gerektiğini yerine getirmiyorsa) zaten bir problem yoktur. İstediği gibi yaşar.
Bence en önemli sakıncası budur. Çünkü Allah'ın yasakladığı bir şeyi yapmak Allah'a savaş açmaktır. Şahsen ben Allah'a savaş açmaya cesaret edemem.
Onun hesabını veremem.
5- Bir anlık zevk için bu sakıncaları göze alırsanız elbette tercih sizindir.
Konu hakkında yazmış olduğum yazıyı okuyun
http://www.dralihatay.com/homo.htm


   Konu: Bosalmada sol testisim yukari cikiyor ve kend İsim: Alican1340 Yer: Ankara Yaş: 17 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:44
Bosalirken sol rltestisim.yukari cikiyor ve kendisi geri assagi iniyor bu durumun bi sıkıntisi olurmu ?Testisin yukarı kaçması
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Normalde testisler asıcı bağlar nedeni ile yukarı doğru çekilme yapar. Bunlar çok ayakta durmak ve üşütme, heyecan sırasında daha belirgindir. Çünkü böylece testis kendisini korumaya çalışır. Ama bu hareketler aşırıysa yani pensi köküne kadar ve kasık kanalı seviyesine kadarsa bir hastalık olma ihtimali vardır. Kasık kanalının açık olması veya burada bir iltihabı hastalık, kas sinir hastalığı, beze olması daha da önemlisi fıtık olması testisi yukarı çeker. Sebebi tam olarak anlamak için doktorun elle muayenesi, ve ultrason çekilmesi uygundur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: testesteron İsim: dnr1 Yer: 36  Yaş: antalya Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:43
Hocam
1yila yakindir isteksizlik ve ereksiyon problemi icin testler sonucu testesteron dusuklugu varmis testlerin sonucunda
3.ay oldu 3. xxxxx kullandim doktor recetesiyle
Isteksizlik ve ereksiyon problemim ara ara 3-4gunluk periyotlarda ortadan tamamen kalkmis oluyor.....sonra birden yine problemim.devam ediyor....1 yila yakindir ayri ayri doktorlara gorundum....bazen tam gecmis oluyor sonra trkrar basliyor
sizce bu asamadan sonra hangi asamaya gecmeliyim.artik bitsin istiyorum

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;

Demek ki testosteron ilaçla normal seviyeye geliyor sonra seviye düşüyor.
İşte bu düşmenin sebebi araştırılmalı.
Bu araştırmayı yapacak olanda endokrinoloji uzmanıdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: hamilelik İsim: murat  Yer: kastamonu Yaş: karaaslan Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:41
Hocam merhaba;sevgillimin vajinasinia penisimi sürerek çok az üstüne bosaldim hamilelik riski varmi (çıplak iken oldu)

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet hamilelik riski vardır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Mezi  İsim: Enes Yer: Hatay Yaş: 17 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:40
Hocam mezi gelirken penis büyür mü büyüyorsa gelen sıvı menimidir

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Güzel kardeş günlerden beri buraya yazıp duruyorsun.
Sizde prostat ilthabı var gelen akıntıda ne mezi nede menidir. Gelen akıntı prostatın iltihap akıntısıdır.
Bir tahlil yaptırın sonucu buraya yazın. Böylece meni mi mezi mi iltihap mı anlaşılır kafanız rahat eder.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Peyroni  İsim: Erdem Yer: Bodrum Yaş: 35 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:39
merhaba ali hocam,ereksiyon olduğumda penisim çok fazla değil ama bir az yukarıya doğru kıvrık duruyor,elimle yokladığım zaman plak falan hissetmiyorum,yalnız inikken bazen kum saati şeklinde oluyor,peyronimi var bende şüphedeyim,normal sağlıklı bir penis düzmü olmalı?saygılar
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Penis cetvel gibi düz olmaz. Muz gibi eğri olur. Çünkü vajinanın şeklide bu eğriliği kabul edecek şekildedir. Allah böyle yaratmış.
Sizinkide normal bir eğrilik olmalı.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Mastrbasyon  İsim: İbrahim Yer: Erzurum Yaş: 17 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:38
Hocam benim dün demek istediğim şu yani zaten mastr. Nun ve ihtilamin amacı aynı ve vücuttan ihtilam ile fıtri olarak çıkıyor zaten hani neden daha masturbasyon yapmalıyım onu anlamadım(teşekkürler)

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Benimde demek istediğim şu. Masturbasyon yap ama kararında yap. Masturbasyonda vücudun bir ihtiyacıdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Gay İsim: Cihat Yer: Malatya Yaş: 34 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:36
Hocam kolay gelsin Allah iyilik versin.hocam bir gay bana beni yap diye teklif etti.bende düşündüm size sorayim dedim kabul etmem icin yanıt bekliyor,hocam bu insanlar Allah'tan korkmuyor mu?nasil yaptırıyorlar Allah erkeği erkek kadini kadin yaratmis toplulumuzda bu olayların olmasi beni cok üzüyor.

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Güzel kardeş teklifini kabul etmen için cevap bekliyor dediğinize göre demek ki sizinde meyliniz var. Neden ilk başta red etmiyorsunuz ve böyle kimselerle nende arkadaşlık kuruyorsunuz.
Birde “Bu insanlar Allah’tan korkmuyor mu?” diyorsunuz.
Hepimiz Allahtan korkmalıyız. Allah bu işlemi kesin olarak yasak kılmış ve haramkılmıştır.
Buna rağmen ben haramı yapacağım deseniz ALLAH’A karşı ben savaş ederim manasına gelir ki bu büyük cesaret ister. Senin bu cesaretin karşısında tebrik etmek lazım. Değil miğ Allaha karşı geleceksiniz.
Bu tür sapık ilişkileri sonuçlarını bu sayfayı takip etseydiniz görür ve bu fiili yapmaya hiçbir zaman istekli olmazdınız. Buraya defalarca yazıyroum şimdi gene senin için sayfa başına yazacağım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Artık yazabilirmiyim? İsim:  Yer: Mersin Yaş: 17 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:34
Kurallara uymak kaydıyla artık yazabilirmiyim?

Cevap:
Daha 3 ay olmadı. Zaten yazsan da aynı şeyleri yazacaksın. Sabırlı olmalısın.
Size yazmıştım 3 ay aradan geçsin diye onuda okumamışsınız.
Ayrıca ben kafamı dinlemeliyim.


   Konu: Penis başı renk değişimi  İsim: Serkan Yer: İzmir Yaş: 38 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:32
Hocam;Penisimin başına uygulanan sert oral ilişki sonucu Penis başının kenarlarına kan oturdu ve kabardı aradan bir yıl geçti kabarmalar indi ama kenar kısımlarda ve önceden pembe renkli olan penis başında gri(mor karışımı)bir renk oluştu,bu renk oluşumu o dönem penis başına kullanılan kremlerdenmi yoksa zorlamadanmı sizin düşünceniz?

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Zorlamadan olmalı, kremden olmaz. Uzun sürse de kendiliğinden geçmesi beklenir.
Bir önemi yok.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Kan işemek  İsim: selin Yer: Belirtilmedi Yaş: 49 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:31
Mesane duvarında lümüne uzanım gösteren 22x9 mm boyutunda ve 26x10 mm boyutlarında düzensiz sınırlı ekojen odaklar izlenmektedir ileri tetkik değerlendirme önerilir bu ultrason sonucunu değerlendirirseniz çok memnun olurum şimdiden tşk ederim

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Mesane içinde tümöral bir kitle varmış. Kanser olma ihtimali var.
Sistoskopi dediğimiz ışıklı aletle mesane içine bakılmalı. Hatta bu et parçasından parça alınmalı (Biyopsi) ve patolojiye gönderilmeli.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Teşekkür  İsim: melih Yer: mersin Yaş: 25 Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:29
Hocam ilgi ve alakaniz için ALLAH razi olsun sizden Dr.Kadir Beyin yanina mutlaka gidecem. Ali hocam teşhis olarak aşiri aktif mesane dediler bana idrar tahilili kültürü çekilecek bütün ultrasonlar da çekildi ve temiz çıkti sayin hocam.

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Demek ki Mersinde gitmediğiniz doktor varmış.
Gidin sonra sonucu buraya yazın. Tetkik ve tahlilleirn temiz çıkması bir şeyi değiştirmez, sonuçta hastasınız ve şikayetleriniz var.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: testiste kalıcı hasar İsim: Orhun  Yer: 50 Yaş: İzmir Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:28
Hocam ben sizi sevdiğim için aslanlı diye bir cümle kullanmıştım ama bir daha kullanmayacağım hocam :) Hocam ben size dün testiste kalıcı hasar olur mu ? Sorusunu sormuştum ve siz demiştiniz ki bazı darbelerde testis fonksiyonu bozulabilir veya hormonlar algılanmaz ve kısır kalınır. Bu testis fonksiyonu bozulunca diyelim bozuldu,testis gene aynı kalıcak ve testis gene öyle kalıcak ama dokununca acıyacak mı ? Ama testis gene aynı boyutta kalıcak ama testiste yaralanmalar mı olacak ? Öyle bişey olursa .

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok devrik cümle kullandığınız için anlayamadım/anlayamıyorum.
Son iki cümleyi siz okuyun bakalım ne anlayacaksınız.
Ayrıca burada farazi şeyleri (varsayımlı) konuşmayalım.
Sizin şikayetiniz nedir testiste darbe mi var onu yazın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: ÜROLOJİ  İsim: DEMİR Yer: 37 Yaş: ANKARA Mesaj Zamanı: 29/09/16 11:26
Merhabalar hocam ,

sık idrara çıkma şikayeti ile doktora gittim ve tapılan kan, idrar ve idrar kültürü tahlillerimi temiz çıktı. yapılan yapılan ultrasonografide sol böbrek 10m*10mm çapında taş 5mm çapında önemsiz kist çıktığı, prostat 24 cc çıktı . testislerimde minimal hidrosel sağ taraf, epidimit iltihabı gözlendi buda minimal boyutta ve antibiyotik tedavisi uygulandı. daha sonra emin olmak için 2 farklı hastane ankara numune hastanesi ve gazi üniversitesi tıp fakültesine gittim. testislerimde iltihap gözlenmedi. ama testislerimde sarkma ve hafif kızarıklık devam ediyor. cinsel isteksizlik de başladı ne yapmam lazım

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sık idrara çıkma taştan dolayı olabilir. Bu taşın kırılması lazım.
Epididymit iltihabı testiste kızarıklık yapar. Sarkma normal olabilir.
Tedaviye devam. Epididymit kolay kolay geçmeyebilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: YAZILARIM ve MAKALELERİM  İsim: Dr. Ali Hatay Yer: Konya Yaş: 40 Mesaj Zamanı: 28/09/16 11:40

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;

YAZILARIM ve MAKALELERİM:

Penis Boyu neden önemlidir?
http://www.dralihatay.com/penisboyu.htm

Genelev Gerçeği:
http://www.dralihatay.com/genelev.htm

Varikosel ve tedavisi:
http://www.dralihatay.com/varikosel.htm

Masturbasyon zararlı mıdır?
http://www.dralihatay.com/masturbasyon.htm

Porno ve zararları:
http://www.dralihatay.com/porno.htm

Erken Boşalma ve tedavisi:
http://www.dralihatay.com/erkenbosalma.htm

Sertleşme Sorunu ve Tedavisi:
http://www.dralihatay.com/empotans.htm

Prostat iltihabı ve Tedavisi:
http://www.dralihatay.com/prostat.htm

Homoseksüellik ve Eşcinsellik:
http://www.dralihatay.com/homo.htm

Böbrek Hastalıkları:
http://www.dralihatay.com/bobrek.htm

Böbrek ve Oruç:
http://www.dralihatay.com/oruc.htm

Tıbbi Sünnet ve Faydası:
http://www.dralihatay.com/sunnet.htm

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

   Konu: Prostat iltihabı Tedavisi İsim: Dr. Ali Hatay  Yer: Mersin  Yaş: 40 Mesaj Zamanı: 28/09/16 11:37

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Prostat iltihabının tedavisi mümkündür. Ama elbette bunun şartları vardır. Tedavi bir bütündür. Yani tedavi sadece ilaç, doktor seçimi değil hastanın morali, gayreti, inancı, stresi de önemlidir. İlaç kullanımı doktorun tedavisi altındadır. Mikrop varsa antibiyotik kullanılır. Diğer ilaçlar, iltihap giderici ve vücut direncini artırıcı ilaçlardır.
Prostat içine yapılan enjeksiyon ilaç ve antibiyotiklerinden bir çok hasta fayda görmektedir. Denemekte fayda vardır.
İlaç haricinde hastaya çok önemli iş düşüyor. Bir defa moral bozulmalı, başına gelen bu hastalıkla nasıl mücadele ederim diye gayret edecek. Hastalığı yeneceğim diye kendin kendine telkin yapması gereklidir. Takıntı bu hastalığın baş düşmanıdır. Birçok hasta prostat hastalığından ziyade takıntıdan muzdariptir.
Ayrıca koruyucu ve kollayıcı tedbirlerinde alınması önemlidir.
Mesela kabız kalmamak, günde 10 bardak su içmek, makat bölgesine sıcak uygulamak, sıcak su oturma seansları (Küvet) çok faydalıdır.
Küçük bir kiremit parçasını makatla testis arasına koyup bu bölgeyi ısıtmak birçok hastaya çok iyi gelir.
Acı, baharatlı, kırmızıbiberi, karabiberi, turşu ve ekşi besinler, kola, meşrubat gibi tahriş edici içecekleri, sigara, esrar, uyuşturucu, içki ve alkol gibi zararlı maddeleri kullanmaması lazım. Bunlar prostat iltihabı tedavisi, koruyucu ve kollayıcı tedavide çok, çok önemlidir.
Doktor uygun görürse prostat masajları yapar. Haftada 1 masaj çok defa fayda verir. Düzenli ilişki veya manüel boşalmalar çok faydalıdır.
Prostat iltihabı hiçbir zaman hayat boyu devam etmez. En azından evlenince cinsel hayat düzene girince iyileşme ihtimali artar.
Prostat iltihabı evlenmeye engel olmadığı gibi bilhassa tavsiye edilen bir şeydir.
Bunlara dikkat edin, çok rahatladığınız göreceksiniz. Hastalıkta zamanla geçecektir.

Daha geniş bilgi için şu yazımı da okuyun;
http://www.dralihatay.com/prostat.htm

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: testis agrisi İsim: emre Yer: ankara Yaş: 34 Mesaj Zamanı: 28/09/16 10:14
Hocam sol testisin torbanin ust kisminda 1 haftadir agri raharsizlik hissi var 9 ay once varikisel ameliyati oldum gecen ay kontrol icin testis ultrasonda hicbisey cikmadi agirda kaldirmadim cinsel faaliyetim olmadi doktora hemen gitmelimiyim yada ne yapayim ben hocam Ameliyat sonrası
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Aşağıda yazacağım sebeplerin biri olmuştur.
Ameliyat sonrası çok ayakta durmak, çok oturmak ağır kaldırmak, ağır spor yapmak, futbol oynamak, üşütmek, motosiklet, bisiklete, traktör gibi sarsıntı yapan araca binmek ağrılar tetikler.
Bunlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca ağrı için ilaç kullanmanız gerekecek.
http://tahayasin.com/dralihatay/sss.htm
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: İnikken sert penis İsim: Faruk Yer: Muş Yaş: 19 Mesaj Zamanı: 28/09/16 05:01
Hocam penisim yaklaşık iki senedir inikken taş gibi sert oluyo ve sertleşmeme problemi yaşıyorum penisim inikken tam olarak aşağıya salınmış pozisyonda durmuyo yukarıya biraz kalkık biçimde eğilmişti şekilde duruyo ve aynı zamanda idrarımı yapma ihtiyacını mesanemde değil karnımda hissediyorum yani daha yukarıda bi ağrı var teşekkürler hocam
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Penis doku, kas, sinir veya damar hastalıklarında bu durum olaiblir.
Araştırma yapıp doppler ultrason çekilmesi iyi olur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: sertlesme  İsim:  Yer: Belirtilmedi Yaş: 20 Mesaj Zamanı: 28/09/16 02:21
Merhaba hocam size daha önce soru sormuştum prostatit ve psikolojik sorunların bir arada olacağını söylemiştiniz. xxxx kullandım .(1 kere) 5 gun boyunca çok iyiydi . 5. Gün sabahi zayıf ereksiyon oldu . 6. 7. 8. Gün yine çok iyiydi . Hala ilacim etkisindemiyim. Tek sorum şu hocam ? 7 8 gün 5 mg ilacın etki etmesi mümkün müdür ? Teşekkürler
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet bu sürede ilacın etkisi nadir olsada görülebilir.
Ama bu ilaçlar genellikle tek kullanımlık olur. Sizde uzun süre etkisi görülmüşse ilacın atılımında bir eksiklik olabilir.
Böbrek, karaciğer hastalıklarında böyle olabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Peniste damar belirmesi İsim: Doppler Yer: Belirtilmedi Yaş: 23 Mesaj Zamanı: 28/09/16 01:55
Hocam yaklaşık bir buçuk hafta önce penisimde bir şişkinlik meydana geldi. Yumuşak bir kıvamdaydı. Üroloğa başvurdum ve doktor bana alerjik dedi. Verdiği ilacı kullandım fakat penisin üst tarafında sert damar belirdiğini gördüm şişlik inince. Vücudumdan penisin üst tarafına bağlanan bir damar gibi duruyor. Ve bu damarın penisin üzerinde olan kısmıyla birlikte penisin tam kökündeki kısmı ağrı yapıyordu. Penisin üzerindeki kısım ağırmıyor artık ama vücuttan penise bağlanan kısmında hala biraz ağrı var.
Muayeneden 2 gün sonra farklı bir doktora gittim. Elle muayene yaptı ve bir şey yok gibi, biraz kurcalamışsın o bölgeyi dedi. Yine de renkli doppler ultrason çektirmemi söyledi. 11ekime tarih verdiler.
Dayanamadım başka üroloğa da gittim o da bir sorun saptayamadı elle muayenede.
Hocam bunu çok kafama takmaya başladım gerçekten doppler ultrason çektirmek de istemiyorum. Bu arada şişlik o bölgenin ezilmesinden dolayı olabilir mi acaba ? darbe değil de biraz baskı görmüştü o bölge. Bu arada testislerden dolayı şikayetim yok, damar penisin üst kısmında . Ama kafaya o kadar taktım ki sperm miktarım azalmış gibi hissediyorum. Sorumu cevaplarsanız sevinirim ağrı neden olabilir acaba?Uzun yazma
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok uzun yazmışsınız. Üzüldüğüm nokta uzun yazarak kendinizi yormuş,, emek ve zaman harcamışsınız. İkinci nokta, bu soru yazma ve soru sorma kurallarını okumadığınızı gösteriyor. Bu kurallara uymanız önemli.
http://tahayasin.com/dralihatay/sorusormak.htm

Ben uzun yazıları okuyamıyorum. Neden?
http://www.tahayasin.com/dralihatay/sorusormasablonu.htm
Sorunuzu 2 ye ayırıp ertesi ertesi gün sormak bir çözüm olabilir.

Genel sebepler şunlardır;
Penis tahrişi ve travması, darbesi, sık ve zorlayıcı mastürbasyon, cinsel faaliyetlerden sonra peniste ağrı, şişme, morarma, kızarıklık ve damar belirmesi görülür. Bu tek damar veya bir kaç damar belirginleşmesi şeklinde olur. Bu durumda mastürbasyonu ve cinsel faaliyeti biraz azaltmalısınız ve düzene sokmalısınız. Penis doku ve yapısı hassas olduğu için bu organa nazik davranmalısınız.
Şikâyetlerinizi biraz zamana bırakın. Bu şikâyetler zamanla kendiliğinden geçmesi lazım. Bu süre tahrişin şiddetine göre değişmekle birlikte genellikle 1-2 ay sürebilir. Geçmiyorsa teşhis ve tedavi için üroloji uzmanına başvurunuz. Uroloji uzmanı büyük ihtimalle size tahriş giderici ilaçlar, pomatlar verecektir. Ama tedavide asıl olan tahriş yapan sebeplerden kaçınmaktır. Bir cilt doktoru da size yardımcı olabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

]

   Konu: Sakal seyrekliği İsim: Mehmet Yer: İstanbul Yaş: 23 Mesaj Zamanı: 28/09/16 01:01
Hocam iyi çalışmamar 23 yaşındayım, sakallarım seyrek ve tam sert degil bu durum testesteron eksikliginden kaynaklanır mı? Eose sakal serumu gibi ürünler hormonları testesteron seviyesini bozarmı? TeşekkürlerSakal bıyık
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Erkekte sakal ve bıyığın çıkmasını sağlayan hormon başta testosteron hormonu olmak üzere diğer hormonlardır. Ergenlik çağında (Erkekte ortalama 14-18 yaş) bu hormon ergenlik meydana getirdiği gibi ergenlikte de hormon salınışı fazlalaşır. Testosteron hormonu kişiye erkeklik karakteri verir. Bunun belirtileri de en başta yüzde ve çenede sakal ve bıyık çıkmasıdır. Şayet sakal ve bıyık çıkmıyor veya çok az çıkıyor tüy gibiyse yapılacak şey kanda testosteron ve diğer hormonlara baktırmaktır. Vücudun koltukaltı ve kasıklar gibi başka yerlerinde kıl olabilir. En iyisi bir endokrinoloji uzmanına başvurmaktır. Bu uzman yoksa dâhiliye uzmanın da olur. Uzmanın muayenesinden sonra ve hormonlarda normalse bir cilt doktoruna görünmekte fayda vardır. Bazen ciltteki yerel nedenlerden dolayı da sakal bıyık çıkmayabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Ikınırken mezi İsim: Nurirahman Yer: Bitlis  Yaş: 21 Mesaj Zamanı: 28/09/16 00:42
Hocam Sürçülisan Eylersem Affola Hastalığım Sebebi Açık Konuşmak Gerekiyor.
Büyük Abdest Yaparken Ikınma Esnasında Penis Ucundan Mezi Ve Ya Meni Benzeri Akıntı Çıkıyor Hastahaneyede Gittim Bana Prostatit Olduğumu Söyledi Bu Benim İçin Şimdi Ve Ya İlerde Sorun Teşkil EderMi Ne Yapmam Gerek ?
Bide Böyle Bir Site Kurup Milletine Böyle Bir Hizmet Yaptığınızdan Ötürü Size Teşekkür Ediyorum Rabbim Sizden Razı Olsun İnşallah Allah'a Emanet ...
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Güzel kardeş "Küçük abdest" "Büyük abdest" yerine büyük tuvalet veya küçük tuvalet kelimesini kullanalım. Küçük su, büyük su, idrar yapma, küçük idrar, büyük idrar veya kısaca abdest bozma da olabilir. Ama abdest gibi dini bir terimi süfli bir kelime için kullanmamalıyız. Osmanlıca Def-i hacet deseniz yeterli. Yani hacet giderme. Alınmayın şahsınızda herkese yazıyorum. Çok kimse bilmeden böyle kullanıyor. Türkçemize sahip çıkalım ve onu koruyalım. Şimdi gelelim sorunuza;
Daha önce uzun uzun yazıncaya kadar bunları yazsaydınız ne siz nede ben uğraşırdım. Zaman kaybı ve sayfa kirliliği yaptınız.
Doktora gidip neden Pİ teşhisi konulduğunu yazmazsınız ki? Baştan böyle yazmazsanız eksik soru ve cevap olur. Uğraş babam uğraş her neyse;
Pİ demeni akmaz mezide akmaz. Bu prostat iltihabının akıntısıdır.
Prostat iltihabı için burada sık sık yapılacak şeyleri yazıyorum. Sizin için sayfa başına tekrara yazacağım. Bunu ve ana sayfa sol menü prostat bölümünü okuyun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Peniste beyaz nokta İsim: Jack20 Yer: Gaziantep Yaş: 25 Mesaj Zamanı: 28/09/16 00:24
Hocam merhabalar penisimin baş kısmında beyaz küçük noktacıklar çıktı yardımcı olur musunuz? Şimdiden sağolun
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu şikâyetleriniz mantar, ekzema, tahriş veya alerji olabilir. Bu hastalıkların tedavisi farklıdır. Birinde kullanılan ilaç diğerinde kullanılmaz.
Bu nedenle bir cilt doktoruna (Dermatolog) başvurun, muayene olun. Teşhis konulduktan sonra doktorunuz size ilaç verecektir. Bu ilaçları kullanırsanız şikâyetlerinizden dolayısıyla hastalığınızdan kurtulabilirsiniz. Bu hastalıkların geçmesi uzun sürebilir. Şayet cilt doktoruna gittiniz ve geçmediyse tekrar aynı doktora gidin, durumu anlatın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: penis hassasiyeti İsim: İbrahim Yer: Erzurum Yaş: 17 Mesaj Zamanı: 27/09/16 23:23
Hocam dün ben son 1 sene mastr. Bıraktığımı söyledim siz de bırakma belli bir düzene koy demiştiniz ihtilam yoluyla bu oluyor zaten hani gerek var mı ki bunu ne açıdan söylediniz
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
İhtilam olmak başka masturbasyon başka şeydir. Size 1 sene masturbasyonu bırakın demiyorum yapın ama düzenli yapın. Rüyalanmada başka şeydir.
Haa bunlardan ileri gelmiyorsa penis hassasiyeti için elbette bir uroloji uazmanına görünün.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: sık idrar yapma İsim: melih Yer: mersin Yaş: 25 Mesaj Zamanı: 27/09/16 22:43
Hocam merhabalar benim mersinde gitmediğim üroloji doktoru nerdeyse kalmadi şikayetim üşüyünce sık idrar a çıkıyorum(özellikle ayaklar) ve rengi beyaz oluyor anlatiyorum doktorlara ama emselex,spasmex,vesicare,mictonorm ilaçlarini veriyolar kullansamda hala şikateyim devam etmektedir hocam lütfen yardim edin.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu ilaçlar üşüyünce ve idrar rengi beyaz olunca verilecek ilaçlar değilidr.
Teşhis olarak ne kondu? Ne tetkikler tahliller yapıldı.Mersinde bütün doktorları gezmeniz şart değil. Sizi tedavi edebilecek bir doktor bulun.
Mesela Devlet hastanesinde Dr. Kadir Kokulu beye benden bir selam söyleyin bakalım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: penis  İsim: ali Yer: kayseri Yaş: 34 Mesaj Zamanı: 27/09/16 20:53
s.a hocam
(11 yaşında inmemiş testis ameliyatı oldum)
Hocam testislerim yok denecek kadar küçük,oturunca hiç belli etmiyor,penisimde 9-10cm kadar,ve ince.
hocam evlenmeye çok utanıyorum.ilerde eşim benden utanır ve neden söylemedim diye küser diye utanıyorum evlenmeye.
yardımcı olurmusunuz bana saygılarımla...

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Hastalıktan utanmak, sıkılmak olmaz. Bunun için de evlenmemek olmaz. Ama elbette bir hastalık varsa bunu söylemek iyi olur.
Sizde ne olduğu da belli değil.
Bir ultrason çektirin,sperm ve hormon tahlili yaptırın sonucu buraya yazın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


   Konu: Penis ucundaki seyirme İsim: Yıldırım Yer: Ağrı Yaş: 24 Mesaj Zamanı: 27/09/16 19:22
Merhaba hocam.
1-İki gündür penis ucunda göz seyirmesi gibi birsey oluyo bunun nedeni ne olabilir veya neyden kaynaklı olabilir.
2-küçükken bisikletten düşmüştüm ve hayalardan sol tarafındakinde kan gelmişti ve o zmandan beri sol taraftaki haya diğerine göre büyük ve içinde boncuk boncuk şeyler var .
Bi sorun teşkil eder mi?
Teşekkürler.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Çok önemli bir şey olmamakla birlikte hastalık bazında düşünülürse kas sinir ve damar hastalığı araştırmak lazım. Vitamin ve elektrolit bozukluğu kansızlıkta bunları yapabilir.
2- Neyin ne olduğunu anlamak için ultrason çektirmeniz lazım.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Toplam : 2676 mesaj

aSgbookPHP v2.2.141029