DR.ALI HATAY HASTA ODASI MESAJLARI

ANA SAYFA .
123 « Önceki Sonraki »
Toplam : 88 mesaj
MESAJ YAZIN

Daha önceki 90.000 soru ve cevaplar.

Lütfen Kuralları bu linkten veya mesaj yazdığınız sayfada okuyun ve uygulayın.

Sorunuzu bu sayfada bulamadınızsa 2 ci sayfaya bakın. Soru silmek adetim değildir. En azından kurallara uymayan soru varsa cevap vermem.

1- KISA ve ÖZ YAZIN. Yazınız 5 satırı geçmesin. BU ÇOK ÖNEMLİ. Sorunuz anlaşılır olsun. Satır başlarına, paragraf başlarına dikkat edin. (Arada bir enter tuşuna basın)
2- İLK SORUNUN CEVABINI OKUMADAN ikinci soruyu aynı gün içerisinde sormayınız. Eksik veya hatalı yazsanız da ertesi günü bekleyin. Bunlara dikkat etmezseniz cevap almama ihtimaliniz yüksektir.

Nasıl soru sorulur öğrenmek için şu linkteke bakın
Soru Sorma Resmi

Sevgili hastalarım/okuyucularım: İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sorularınıza saat 13-14 de cevap yazabileceğim.
Bu bir saatlik süremi size ayırdım. Saat 17 den önce soruma cevap geldi mi gelmedi mi? diye defalarca siteye girip bakmanıza gerek yoktur. Bu durum için lütfen anlayış gösterin ve kusura bakmayın.


Konu: kist / İsim:  ahmet Yaş: 25 Memleket: istanbul 27/04/15 00:04  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Peniste şişlik / İsim:  beyaz Yaş: 33 Memleket: ankara 26/04/15 23:25  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Testis / İsim:  maesat Yaş: 16 Memleket: Ankara 26/04/15 23:12  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Varikosel / İsim:  Erkan Yaş: 37 Memleket: Bursa 26/04/15 22:31  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: prostatodini / İsim:  can Yaş: 27 Memleket: istanbul 26/04/15 22:25  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: boşalamama / İsim:  Berkay Yaş: ??? Memleket: İstanbul 26/04/15 21:40  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: sağ testisim faliyet dışı / İsim:  doğulu111 Yaş: 16 Memleket: erzurum 26/04/15 21:28  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: penis / İsim:  seren Yaş: 22 Memleket: Ankara 26/04/15 21:06  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: sperm konsistensiyası / İsim:  mahir Yaş: Belirtilmedi Memleket: Azerbaycan 26/04/15 20:46  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: venöz yetmezlıği / İsim:  eyüp Yaş: 34 Memleket: samsunselamün aleyküm hoca 26/04/15 18:49  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: penis eğriliği / İsim:  dursun Yaş: 22 Memleket: izmir 26/04/15 17:54  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: penis / İsim:  Yaş: Belirtilmedi Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 17:49  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: penis / İsim:  sinan Yaş: 20 Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 17:04  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Testis / İsim:  Umut Yaş: 16 Memleket: İstanbul 26/04/15 16:56  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Penis boyu / İsim:  melih Yaş: 24 Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 16:53  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Testislerim / İsim:  Yusuf Ziya Yaş: 15 Memleket: Çatalca,İstanbul 26/04/15 16:43  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Penis tahriş / İsim:  ceyhun Yaş: 15 Memleket: bolu 26/04/15 16:00  
ya hocam ben 15 yaşındayım bu sorun uzun zamandır devam ediyor testislerim dahil penisimin başının etrafına kadar mor lekeler var hiçbir acı yok birde sivilce gibi minik şeyler var o morlu testislerden başlıyor penisin ucuna doğru damar gibi yukarı doğru gidiyor penisimin ucuda şiş ama tekrarlıyorum ağrı yok bu tahrişmidir tahrişse bir krem önerebilirmisinizCevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Penis tahrişi ve travması, sık ve zorlayıcı mastürbasyon, cinsel faaliyetlerden sonra peniste şişme ve damar belirmesi görülür. Bu durumda mastürbasyonu ve cinsel faaliyeti biraz azaltmalısınız Bir düzene sokmalısınız. Penis ve yapısı hassas olduğu için bu organa nazik davranmalısınız.Şikâyetlerinizi biraz zamana bırakın. Bu şikâyetler zamanla kendiliğinden geçmesi lazım. Bu süre tahrişin şiddetine göre değişmekle birlikte genellikle 1-2 ay sürebilir. Geçmiyorsa teşhis ve tedavi için üroloji uzmanına başvurunuz. Uroloji uzmanı büyük ihtimalle size tahriş giderici ilaçlar, pomatlar verecektir.2- Burada ilaç tavsiyesi yapmıyoruz ve ilaç ismi vermiyoruz. Her ilacın bir doktor kontrolünde kullanılması taraftarıyız. Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: varikosel-epididimit / İsim:  hendese Yaş: 28 Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 15:40  
1) Sol epididim başında 8 mm çaplı anekoik ve düzgün sınırlı kist mevcuttur. Hidrosel sıvısı mevcut değildir. 2)Bilateral pampiniform plexuslarda belirgin dilatasyon tespit edilmemiştir. Ancak valsalva esnasında solda reflü akımı mevcuttur. Solda manevra esnasında en geniş ven çapı 2 mm olarak ölçülmüştür. Sağda valsalva esnasında reflü izlenmedi. bekarım, sol ve sağ testislerim ağrıyor. sürünerek ve dar açılarla adım atabiliyorum. sebebi nedir hocam?teşekkür ederim.Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Sol testiste epididym dediğimiz organda kist varmış. Bu kist önemsiz olup ağrı yapabilir.2- Sol testiste varikosel dediğimiz hastalık varmış. Sperm tahlili yaptırıp duruma göre tedavi olmalısınızAllah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: Peniste Şişlik / İsim:  Zafer Yaş: 25 Memleket: Konya 26/04/15 15:35  
Hocam merhaba, yaklaşık 1 sene önce 3-4 ay kadar sadece sürtünmeyle tatmin olmuştum. Penis kenarlarında şişlik, his kaybı ve sertleşme sorunu olmuştu.Son 3 aydır sürtünmeyi tamemen kestim. Sertleşme sorunu gitti ve sperm normal-tazyikli bir şekilde çıkıyor.1-Hocam bu penisimin sağ ve sol tarafında yarım daire şeklinde kıkırdak gibi olan şişlik peyroni midir? Tamamen geçer mi?2-Penisimin sönük hali eskiye nazaran daha ince. Bu durum gene sürtünmeyle alakalı mı?3-Masturbasyonu haftada 1'e düşürmek ve bunu en az 4-5 ay kadar sürdürmek bir fayda sağlar mı ve rahatsızlıklar 100de 100 geçer mi? Teşekkürler.Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Peyroni değildir. Sürtünme alışkanlığından dolayı olmuştur2- Olabilir.3- Evet fayda sağlar. deneyip geörmek lazım.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: Neden kısa ve öz yazmalıyız / İsim:  Dr. Ali hatay Yaş: 40 Memleket: Mersin 26/04/15 15:31  
Cevap:
Kısa, öz ve satır başlı yazmanızı istememin sebepleri şunlardır:1- Sorulara cevap vermek için sizlere her gün 1 saatimi ayırdım. Çok fazla soru, uzun yazılmış sorularda 1 saati aşacağı için kendime, aileme ayıracağım zamanı aşmış olurum. 2- Allah ömür, kısmet verirse bu işi ölünceye kadar yapacağım. Ama uzun ve kurallara uygun yazılmayan bir yazı bende usanç verecektir. Bu halin devamlı olması sonunda usanacağım, bıkkınlık gelecek ve sayfamı kapatmama neden olacaktır. Bunun zararı tüm hastalara olacaktır.Hâlbuki kısa cevaplı devamlı olan bir sayfa kapalı olan bir sayfadan daha iyidir. 3- Uzun yazılmış, satır başlı, paragraf başlı maddeler halinde yazılmamış bir yazıyı okumak zordur. Yazının sonuna gelince baş tarafını unutmama neden oluyor. Cevaplar kafamda canlanmıyor. Bu hem gözlerimi yoruyor hem de zaman kaybına neden oluyor. 4- Bu forumda yazı yazma karakteri sınırı 2000 dir. Bunu siz doldurursanız bana yazı yazacak yer bırakmamış olursunuz. Sizden yazılarınızı kısa, (5 satırı geçmeyecek halde) öz, satır başlı, paragraf başlı yazmanızı rica ediyorum. (Tahlil ve ultrason, film sonuçlarını tolere edebilirim.)Aksi halde sorularınıza cevap alamayabilirsiniz.Şu soru sorma şablonuna bakın;http://www.tahayasin.com/dralihatay/sorusormasablonu.htm

Konu: Soru Sorma ve Yazma Kuralları / İsim:  Dr. Ali hatay Yaş: 40 Memleket: Mersin 26/04/15 15:28  
Cevap:
Lütfen "Kurallar" ı mesaj yazdığınız sayfada okuyun ve uygulayın.1- İlk sorunun cevabını okumadan ikinci soruyu aynı gün içerisinde sormayınız. Eksik veya hatalı yazsanız da ertesi günü bekleyin.2- Kısa ve öz yazın. Yazınız 5 satırı geçmesin. Bu çok önemli. Sorunuz anlaşılır olsun. Satır başlarına, paragraf başlarına dikkat edin. (Arada bir enter tuşuna basın) 3- Sorunuzu bu sayfada bulamadınızsa 2 ci sayfaya bakın. Soru silmek adetim değildir. En azından kurallara uymayan soru varsa cevap vermem.4- Başlığa dikkat edin. Başlık konu ilgili olsun. Başlığa rasgele bir başlık yazmayın. Boş bırakmayın. Çünkü site içi arama ve Google buna bakıyor. 5- Küçük harfle yazın. Türkçe harflerine ve imla kurallarına uyun. MSN, mirc, facebook dilini kullanmayın.Bunlara dikkat etmezseniz cevap almama ihtimaliniz yüksektir.Nasıl soru sorulur öğrenmek için soru şablonuna bakın. Ona göre sorunuzu sorun. http://www.tahayasin.com/dralihatay/sorusormasablonu.htm Daha fazla bilgi almak için: http://tahayasin.com/dralihatay/sorusormak.htm Sitenin amacını öğrenmek için: http://alihatay.atspace.com/web.htm Sık sorulan soruları görmek için: http://tahayasin.com/dralihatay/sss.htm

Konu: varikosel, epididimit / İsim:  hendese Yaş: 28 Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 14:14  
1) Sol epididim başında 8 mm çaplı anekoik ve düzgün sınırlı kist mevcuttur. Hidrosel sıvısı mevcut değildir. 2)Bilateral pampiniform plexuslarda belirgin dilatasyon tespit edilmemiştir. Ancak valsalva esnasında solda reflü akımı mevcuttur. Solda manevra esnasında en geniş ven çapı 2 mm olarak ölçülmüştür. Sağda valsalva esnasında reflü izlenmedi. bekarım, sol ve sağ testislerim ağrıyor. sürünerek ve dar açılarla adım atabiliyorum. sebebi nedir hocam?teşekkür ederim...Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Sol testiste epididym dediğimiz organda kist varmış. Bu kist önemsiz olup ağrı yapabilir.2- Sol testiste varikosel dediğimiz hastalık varmış. Sperm tahlili yaptırıp duruma göre tedavi olmalısınız.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: testis ve penis küçüklüğü / İsim:  saatçi Yaş: 23 Memleket: izmir 26/04/15 13:37  
ben 23 yaşındayım penisim 11 santim ayrıca testimlerimde normalden küçük bu bir sorun yaratır mı sertleşme sorunum yok erken boşalma sorunum var testislerimin ve penisimin küçüklüğü nedeniyle çok utanıyorum kendime hiç özgüvenim yok ilişkiye giremiyorum penisimi ve testislerimi nasıl büyütebilirim bunun bir yolu var mı Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;Penis boyu kişiden kişiye değişir. Kişinin şişman, zayıf olması, yapısının atletik veya piknik, minyon tipli olması ayrıca karın bölgesinin yağlı olması birer etkendir. Boy ve kilo ile doğru orantılıdır. Bir erkek minyon tipliyse hali ile penisi de küçük olabilir. Sağlıklı bir ölçümde penisin ereksiyon olmadığı zamanki boyu 3- 7 cm ve daha büyüktür. Ereksiyon olmuş penisin boyu 9-11 cm veya daha büyüktür. Her zaman demişizdir boyundan ziyade işlevi önemli diye. Ama bazı hastalara bunu anlatamıyoruz. Penis boyu kişinin yapısına göre değişir. Minyon veya şişman kimselerde küçük olabilir.Diğer husus hastalar kendi penislerini başkalarının penisi ile kıyaslamasıdır. Bazıların burnu uzun olur bazıların kulağı. Bunlar kendilerine dert etmezlerse mesele yoktur.Küçük penis yok mu elbette var. Fakat bu teşhisi bir uroloji uzmanı koyması lazımdır. Piyasada satılan penis büyütücü alet ve ilaçlara kanmayınız..Penis boyu daima erkekler arasında geyik muhabbetine neden olur. Bunların çoğu palavra olup karşısındakini küçük düşürme böbürlenme amacı ile yapılır. Hatta çocuklar arasında penis ölçme yarışmaları sık olarak görülür. Hâlbuki "Aslında boyu değil işlevi önemlidir" söylemi de çok defa yürürlüktedir. Tabii ki penisin boyu önemli olmakla birlikte penisin ereksiyon haline ulaşması, partnerini tatmin etmesi ve erken boşalma olmaması daha önemlidir.http://tahayasin.com/dralihatay/sss.htm Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: leke / İsim:  kemal Yaş: 24 Memleket: ankara 26/04/15 13:12  
Hcm gecenlerde hava soguktu baya bi kac gun ust ustte tuvalette yarim saatten fazla kaldim tuvalette cok soguk tabi arti soguk suyla taharet aliyordum o gunler sonradan kulota gun icinde 1 defa filan leke geliyo sarimsi ne olabilirCevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;İdrar yolu üşütmesinden sonra iltihap gelişmiştir.Tahlil yaptırıp ilaç kullanmalısınız.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: sperm / İsim:  faruk Yaş: 26 Memleket: izmir 26/04/15 13:07  
A-ferin grip hapi kullaniyoruz arada bir yada novalgin gibi haplar spermler uzerinde yan etkisi varmi hcm2.sizin hastalarinizda bu sitede demiyorum yaniniza gelen hastalarda keciboynuzu kürü kullanip gelen varmi duzelme ilerlemeye keciboynuzu ile sahit oldunuz mu tecrubeniz yaniCevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Bu hapların spermlere olumsuz etkisi var mı bilmiyorum. Prospektüsüne bakmak lazım.2- Bir iki hasta gelmişti. Fayda gördüğünü söylemişti. Bu siteye gelenlerle bana gelenler farklı şey söyleyecek değil. Elbette inanmak lazım.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: pi / İsim:  memet Yaş: 32 Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 12:56  
hocam ben belsoguklugundan dolayı prostatıt oldumspermde mikrop bitti ama sabahları penısı asagıdan yukarıya zıvazladıgım iğne ucu kadar beyaz rengıne benzer zıvı var ne yapabılırım cok sagolun hocamCevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;Pİ de bu akıntı olur. Tedavisi de Pİ nin tedavisidir. Pİ için tedavi olup olmadığınız yazmamışsınız.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: parazıt / İsim:  murat Yaş: Belirtilmedi Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 12:51  
hocam ıyıgunler penıs baş bolgesında parazıt hakkında bilginiz varmı allah razı olsun hocam Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;Parazit derken neyi kast ediyorsunuz anlamadım. Bit, kene, pire, tenya başka bir şey mi?Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: Sipermden bilmediğim bir sıvı geliyo ara / İsim:  Bora has Yaş: 22 Memleket: Izmir 26/04/15 11:47  
Spermden gelen bir sıvı var yaklaşık bi 10 gündür bir sitete okudum antibiyotik ile durdura bilirsin diye 2 gün kullandım kesildi bıraktım daha sonra gene başladı idrarımı yaparken yanma var spermin uç kısmında ise kızarıklık var sizce neden olmaktadır vereceğiniz cevab için teşekkürler Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;Şüpheli bir ilişkiniz olduysa akıntının nedeni budur. Rastgele ilaç kullanmaktan ziyade külütr yaptırın ve gelecek sonuca göre ilaç kullanın. Yoksa prostata bulaşırsa çok çekersiniz.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: kist ve prostatit / İsim:  ali Yaş: 25 Memleket: ankara 26/04/15 03:29  
sa hocam1-prostat orta hat kisti ile prostat iltihabının bir alakası var mı?2-sperm tayziği ile prostat iltihabının bir alakası var mı?ALLAH RAZI OLSUN!Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;1- Kistle iltihap arasında ilgi yoktur.2- Pİ de prostat biraz şiştiği için idrar ve meni yollarını tıkar buda idrar ve sperm akışını bir derece engeller.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: penis yanma / İsim:  Yaş: Belirtilmedi Memleket: Belirtilmedi 26/04/15 01:54  
hocam dışkılama sırasında yanma acı ve acı oluyor aynı yanmayı ta peniste de hissediyorum iç hemoroid olduğunu öğrendim iç hemorid yangısı peniside vurabilir miCevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;Hemoroitin ağrısı refleks olarak penise testise vurabilir.Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

123 « Önceki Sonraki »
Toplam : 88 mesaj

aSgbookPHP v2.2.141029