DR.ALI HATAY HASTA ODASI HASTA ODASI MESAJLARI

ANA SAYFA .
123...17 « Önceki Sonraki »
Toplam : 500 mesaj

Konu: Yeni Hasta Odasına taşındık / İsim:  Dr. Ali Hatay Yaş: 40 Memleket: Hatay Mesaj Zamanı: 23/01/17 13:23  

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;


Sevgili hasta ve okuyucularım.
Bu hasat odasını kapatıyor yeni hasta odasına taşınıyoruz.
Yeni hasta odası daha güzel ve kullanışlı Adres gene aynı


http://www.dralihatay.com/hasta/


Buradaki “Mesaj Yazın” linki kalktı. Elbette kurallar orada da geçerli. Orada da sizde ne üyelik isteyeceğim ne para ne pul.
Her hangi bir sebeple bu hasta odasını kullananlar için bu şekilde ayarladım.


Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Penisi zorlama / İsim:  Ahmet Yaş: 20 Memleket: Konya Mesaj Zamanı: 22/01/17 23:23  
Hocam merhabalar hemen konuya girmek istiyorum hocam benim hiç bi sıkıntım yokken resmen bağımlı gibi 2 sene boyunca penisimi zorlayıcı mastürbasyonlarla hep zorladım damarlarım belli oluyor hafif sol el ile yaptığım için sola eğri oldu.hocam ereksiyon zevk diye bişey kalmadı.İdrarımda iltihap yok kanım ve idrarım temiz.Hocam birde sanırım bağırsak florasım var ve reflüm. Floranın bozulması da cinsel gücsüzlük yaparmı ve benim ne kadar süre sabretmem lazım penis derisi üzerinde kıvrımlar dolu ve damarlar çok zorladım ve çok pişmanım.Bi ilişkiye giremicek haldeyim :'(
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Flora veya reflü cinsel güçsüzlük yapmaz.
Sık ve zorlayıcı masturbasyonlardan sonra bu şikayetler olabiliyor.
Masturbasyona 2-3 ay ara verin sonra düzene sokun şikayetlerin geçmesi lazım.
Masturbasyon yazımın linkini yukarıda vereceğim oradan okuyun.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: testislerden biri buyuk / İsim:  Yaş: 19 Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 22/01/17 23:19  
İyi gunler hocam sag testisin sol testise gore biraz daha buyuk olup, ve daha altda yerlesmesinin herhangi sorunu olurmu?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Geçen gene sormuştunuz galiba. Bu durum normal anatomik bir durumdur. Bunun tersi olması anormaldir. Çünkü her iki testis aynı büyüklük ve aynı seviyede olsaydı sürtünmeden insanlar kısır kalır ve nesil üremezdi.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Penis sızısı / İsim:  Manisali Yaş: 23 Memleket: Manisa Mesaj Zamanı: 22/01/17 23:13  
Hocam iyi günler benim penisime ani bir sızı vuruyor 1 sene önce penis başında beyaz sivilce tarzı bişey çıkmıştı ve ben onu patlattım acaba sızı bu yüzden olabilir mı?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Evet sebep bu olabilir fakat 1 sene sürmez.
Masturbasyon yapıp yapmadığınız yazmamışsınız. Sık ve zorlayıcı masturbasyon sebep olabilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Penis Ağrısı / İsim:  Çağatay Yaş: 15 Memleket: Afyonkarahisar Mesaj Zamanı: 22/01/17 21:20  
Merhaba hocam 15 yaşındayım penisim alt tarafları başlangıç kısımlarına doğru bir ağrı var değişik bir ağrım Affedersiniz o ağrıyan kısımda çok fazla kıl var ondan olabilir mi ya da iki gün önce çok fazla masturbayon yaptim ondan olabilir mi sağolun
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Kıllar ağrı yapmaz.
Sebebe büyük ihtimalle sık ve zorlayıcı masturbasyondur.
Mastrubasyon yazımı okuyun. Sayfa başına link vereceğim.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: prostatit / İsim:  batıhan Yaş: 30 Memleket: istanbul Mesaj Zamanı: 22/01/17 17:21  
doktor bey merhaba. Testis ve göbek altı bölgesinde bir miktarda hafif kalçaya doğru ağrım var bir zamandır. İdrara çıkma sayımda artış ve geceleri idrara çıkma sorunum var. testis usg, testis muayenesi temiz çıktı. Doktor belki prostatit olabilir dedi. Prostatitin kesin teşhisi nasıldır mutlaka Parmakla muayene gerekirmi Parmakla muayenenin muayene esnasında çok ızdıraplı olduğunu duydum üstelik birde işinin ehli olmayan bir üroloğa düşersen perişansın deniliyor korkuyorum muayeneden. Bu tanıyı kesin olarak koyabilecek başka bir yöntem varmıdır teşekkürler.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Parmak muayenesi olmazsa prostatik ultrasonla bakılır ama burada da parmak yerine prop dediğimiz alt makata sokulur.
Çok ağrılı diye sizi korkutmuşlar. Aslında çok ağrılı olmaz. Ancak acil prostat iltihabında prostat cerahatliyse ağrı olur.
Ayrıca teşhis için meni kültürü, meni sayımı, kanda PSA değeri tahlillerini de yaptırabilirsiniz.
Karın şikayetleri için bağırsak ultrasonu da çektirin. Şikayetler mide bağırsaktan da ileri gelebilir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Üriner Retansiyon / İsim:  Doktor Adayı Yaş: 23 Memleket: Amasya Mesaj Zamanı: 22/01/17 15:53  
Hocam iyi günler.Ankara tıpta öğreniyim(3.sınıf).Hocam 2 haftadır Prozac(20 mg) ve Invega(3mg) antidepresanlarını kullanıyorum.Dün bir anda idrar tutukluğu yaşadım.Hala yaşamaktayım sadee sıcak suyla mesane bölgesine masaj yaparak idrarımı yapabiliyorum.Büyük ihtimal iki ilaçın yan etkisini yaşıyorum.İlaçları kestim.Bu idrar tutukluğu ne zaman geçer?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sevgili meslektaşım ilacın etkisi ilacın vücudu terke emesi ile geçer. Bu durum vücudun yani organizmanın durumuna göre değişir. Herkeste farklı olabilir.
İki depresanı doktor mu verdi. Anlaşılan size ağır gelmiş.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Sık ve beyaz idrar / İsim:  Mert Yaş: 24 Memleket: Mersin Mesaj Zamanı: 22/01/17 13:47  
Hocam saygılar bana geçenlerde ayaklarinin altina sıcak su torbasi koymami istediniz idrar rengi degisti ve idrar a cıkma zamanini uzatti 2.işe başlayıp hareket edincede rahatliyorum eve gelip istirahat halimde ve izinli günümde şikayetim artiyor ama doktorlarimiz aşiri aktif mesane deyip ilaç veriyolar sizce aam deyip ilaç tedavisimi görmelimiyim.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Size zaten Dr. Kadir bey ilaç vermişti. Bunlardan neden bahsetmiyorsunuz? Kendinizi başka bir hasta gibi gösteriyorsunuz.
AAM için ilaç kullansınız iyi olur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: ahmet / İsim:  Yaş: Belirtilmedi Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 22/01/17 13:39  
hocam merhaba bu degerler nasıl..yaş 41..isteksizlik şikayeti ile gittim....total testosteron 19,65. referans aralıgı 4,94-32,02 saygılar...

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Testosteron seviyesi normal. Demek ki isteksizliğin sebebi bu olmamalı. İsteksizliğin genel sebepleri şunlardır.
1-Biyolojik nedenler: Koroner yetmezlik, kalp krizi, böbreküstü bezleri ve guatr hormon bozukluğu, pilepsi, beyin kanamaları gibi rahatsızlıklar cinsel ilgiyi azaltabilir. Lityumlu ilaçlar, bazı tansiyon ve psikoz ilaçları cinsel isteği azaltabilir.
2-Psikolojik nedenler:
En önemlilerinden biri kişilik bozuklukları. Bazı kişiler genel olarak haz almaktan, mutlu ve keyifli olmaktan kaçınırlar. Kendilerini acılarla dolu, talihsiz bir kurban olarak hissederler. Bu kişiler keyifli olan ve zevk veren birçok şeyden olduğu gibi cinsel haz almaktan da kaçınırlar. Bu kişilerde cinsel isteksizlik çoğunlukla ergenliğin başından beri vardır. Böyle bir durumda kısa seks terapisi yararlı olmayabilir ve daha uzun süreli terapi gerekebilir. Bir diğer önemli neden, cinsel kimlik veya yönelim sorunlarıdır. Cinsel ilgileri kendi cinsine yönelik olarak gelişen bazı kadınlar bu arzularını bastırırlar veya gizlerler.
Depresyon başta olmak üzere birçok psikiyatrik rahatsızlık cinsel isteği azaltır ya da geçici bir süre ortadan kaldırır. Cinsel isteği olumuz etkileyebilecek diğer psikiyatrik rahatsızlıklar şöyle sıralanabilir: Yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif-kompülsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, panik bozukluk, özellikle anksiyetenin yoğun olduğu dönemlerde şizofreni.
Stres ve üzüntü kaynağı olan yaşantılar cinsel isteksizlikte önemli rol oynayabilir. Yas, ekonomik güçlükler, bir yakının hastalığı gibi olaylar cinsel isteği azaltabilir. ?
Belli yaş dönemlerinde cinsel yaşamlarının biteceğine ilişkin yanlış düşünceleri olan ya da yaşın getirdiği değişikliklerden utanan kadın isteğini göz ardı etmeye çalışabilir. Ayrıca kilo alımı, sarkmış göğüsler gibi fiziksel değişikler ve çekiciliğin kaybı gibi düşünceler sekse ilgiyi azaltabilir.
Birçok çift birlikteliklerinin ilerleyen dönemlerinde birbirlerine eskisi kadar cinsel ilgi duymamaya başlar. Birbirinde aradığını bulamamak, eşiyle mutlu olamamak, kızgınlıklar, hayal kırıklıkları gibi genel ilişkideki sorunlar cinsel isteğe olumsuz yansır.
http://www.dralihatay.com/cinselisteksizlik.htm
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Idrar yanmasi / İsim:  Hakan Yaş: 26 Memleket: Mardin Mesaj Zamanı: 22/01/17 12:21  
Hocamgece uykudayken idrara sıkıştığında ağrı ve yanmadan beni uyandırıyor ne yapabirim tesekurlerSık idrar
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
İdrara sık çıkma ve idrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma, sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yapılmalıdır. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur. Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır. Taş, kum, böbrek kisti sık idrara çıkmaya neden olur. Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: sertlesme / İsim:  delikanlı00 Yaş: 30 Memleket: adıyaman Mesaj Zamanı: 22/01/17 11:50  
hocam masturmasyon yaparken sertlesme olmuyor ama bosalma oluyor bu bır sorun mudur neden serlesmıyor ılıskıde demı aynı olur ne yapmam gerek
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sertleşme olmuyorsa kendinizi zorlamayın. Sertleşme sorunları için ana sayfaya bakınveya buraya link yazacağım onu okuyun.. Boşalma oluyorsa mesele yoktur. İlişkide bunların olacağı manasına gelmez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: kanlı sperm / İsim:  Ahmet Yaş: 32 Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 22/01/17 11:19  
Merhaba hocam sık mastürbasyon yapan biriyim ama 10 gündür kasık ve bacak Ağrı'm var ve dün mastürbasyonda kanlı sperm geldi an başta kalın sperm geldi
Sizce ne olabilir bacak kasık Ağrı'larım devam ediyor kanlı sperm ilk defa geldi
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlardan veya cinsel faaliyetlerden sonra meni kırmızı veya kahverengi olabilir. Bu kırmızı rengi veren kandır. Bunun sebebi prostat ve meni yollarındaki kılcal bir damarın çatlamasıdır. Üşütme, çok ayakta durmakta meniden kan gelmesine neden olabilir.
Böyle bir durumda mastürbasyona ara verilmesi şikâyetin geçmesine neden olur. Aynı şekilde prostat iltihaplarından da meniden kan gelebilir. Bu durumda bir prostat muayenesi olmakta fayda var. Teşhis için prostat ultrasonu, meni kültürü çok defa yeterli gelir.
Yaşlılarda menideki kanın sebebi prostat kanser olma ihtimalinden dolayı önemlidir. Bu durumda araştırmak lazımdır.
Kasık ve bacak ağrısı masturbasyona veya masturbasyonun kanlı gelesi ile ilgili olmamalı.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Sertleşme Problemi ve Tedavisi / İsim:  Dr. Ali Hatay Yaş: 40 Memleket: Hatay Mesaj Zamanı: 22/01/17 11:06  

Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Sertleşme problemi nedenleri;
1- Hormonal Nedenler: Beyin ve testis dokusunun salgılamış olduğu hormonların eksiklikleri. Testosteron (erkeklik hormonu), Prolaktin ve FSH (yumurtayı uyarıcı hormon) eksikliği sertleşme den sorumlu hormonlardır. Guatr ve tiroit bezi hastalıkları dolaylı olarak sertleşme sorunu yapabilir.
2- Norojenik Nedenler: Beyin ve omurilikten gelen sinirlerin penis kaslarını çalıştırmaması sonucu meydana gelir. Bu sinirlerin alkol, şeker hastalığı, vitamin yetersizliği gibi etkenlerden dolayı yapısal bozukluklarda penis sinir, kas ve damar çalışma düzenini bozar.
3- Damarsal Nedenler: Penise gelen kan miktarının azalması sonucu olur.
4- Psikolojik Sebepler: Performans kaygısı, başarısızlık korkusu, ön sevişmenin kısıtlılığı, travmatik cinsel deneyimler, bozuk aile ilişkileri, ortam şartları uygunsuzluğu, utangaçlık, çekingenlik, kültürel özellikleri, cinselliğe bakış açısı, eşiyle ilişkisi, işyerindeki problemler, sertleşme sorununa neden olan psikolojik nedenlerdir.
5- İlaçlar: Tansiyon için kullanılan ilaçlar bu duruma sıklıkla yol açar. Bazı kalp krizi önleyici ilaçlar, idrar söktürücü ilaçlar, depresyon önleyici ilaçlar, sinirleri yatıştırıcı bazı ilaçlar, bazı hormon ilaçları sertleşme sorununa neden olur. Uyuşturuculardan kokain, eroin, marihuana sertleşme problemine neden olur.
6- Dış müdahale ile meydana gelen empotans: Karın büyük ameliyatları, böbrek nakli, şua tedavileri, bel fıtıklarının ameliyatları, mide barsak ameliyatları, prostat kanserlerinden sonra prostatın tümden çıkarılması., penis ameliyatları sonucu empotans meydana gelebilir.
7- Diğer Hastalıklar: Şeker hastalığı: Sertleşme problemi yapan en sık görülen hormon hastalığıdır. Hem sinirleri hem de damarları bozarak olumsuz etki yapar.
Kolesterol damar sertliği yapığı için sertleşme sorunlarına neden olur. Kan hasatlıkları, kansızlık, aneminin bazı şekilleri sertleşme sorunu yapar.
Sertleşme Probleminin Tedavi nasıl yapılır?
1- Atar damar yetersizliklerinde damar içerisine damar büzücü ilaçlar verilir.
2- Vakum yöntemi: Vakum meydana getiren bir alet ve kavanoza benzeyen bir aygıtın içerisine penis konulur. Aletin vakumu sayesinde kan penis içerisine dolar. Bu sırada penis kök kısmına elastik bandajlar yerleştirilerek kanın geri kaçması önlenir. Yapılan bu işlem penisin sertleşmesini sağlar. % 60- 70 başarı sağlasa da kullanımı pratik değildir. Yan etkileri fazladır.
3- Cerrahi Yöntemler: Şayet damar darlığı varsa ameliyat ile bu giderilir. Şant ameliyatları denilen bazı ameliyatlar ile penisin içyapısındaki damarlar karnın çeşitli damarları ile ağızlaştırılarak penisin daha çok kanlanması sağlanır.
4- Penis Protezleri: Protezden önce mutlaka diğer metotlar uygulanmalı ve sonuç alınamazsa denenmelidir.
5- Hormonsal Tedavi: Erkeklik hormonu ve diğer hormonlar ancak bu hormon yetersizliğinde kullanılır.
6- Psikolojik Tedavi: Psikoanalitik, hipnoz, davranış bozukluğu tedavileri bir psikiyatrisi uzmanı yardımı ile sağlanır. Eşi ile birlikte yanlış bildikleri bir şey varsa bunun doğrusu öğretilir.
7- İlaç tedavisi: Günümüzde bu amaçla kullanılan iki ilaç vardır
En iyisi bir doktor gözetiminde alınmasıdır.
Geniş bilgi için şu yazımı da okuyun:
http://www.dralihatay.com/empotans.htm
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

Konu: errksiyon / İsim:  yılmaz Yaş: 26 Memleket: istanbul Mesaj Zamanı: 22/01/17 09:25  
merhaba hocam
bazen tam ereksiyon olamıyorum
xxxxxl olan ereksiyon ilacları kullandıgım
zaman ılıskıden once gayet iyi sertlesme
oluyor ve uzun sureli oluyor
bu durumda benım penis damarlarımda
herhagi bir problem yokmu demektir?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu şikayetlere veya kullandığınız ilaca bakarak damarda bir şey var yok denemez. Ereksiyon sorunlarını vermiş olduğum linklerden okuyun.
İlacı da doktor kontrolünde kullanın.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Bacak ve testis agrisi / İsim:  Yusuf Yaş: 30 Memleket: Bursa Mesaj Zamanı: 22/01/17 05:51  
Hayırlı günler hocam. Soğukta kaldığım geçen ay sol bacağında ağrı vardı. Bu kez bacakla beraber sol testisimse de ağrı var batma ve cimcikleme mincirma gibi. Sağda bacakta ve testiste olmaması neden. Soğuktan olsa tek taraflı etkilenir mi? Daha evvel ileri hareketli sorunu için mikro Varikosel olmuştum ağrı yok denecek kadar azdı. Uzun süre ayakta kalınca oluyordu. Artık dikkat ediyorum. Öğretmenim. Ameliyat sonrası
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Çok ayakta durmak, çok oturmak ağır kaldırmak, ağır spor yapmak, futbol oynamak, üşütmek, motosiklet, bisiklete, traktör gibi sarsıntı yapan araca binmek ağrılar tetikler.
Bunlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca ağrı için ilaç kullanmanız gerekecek.
http://tahayasin.com/dralihatay/sss.htm
Üşütme ve hele öğretmenseniz bu ağrılar kaçınılmaz olur.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Peniste iltihap / İsim:  Zeki Yaş: 27 Memleket: Erzurum Mesaj Zamanı: 22/01/17 01:04  
Merhaba doktor bey iyi akşamlar benim sorunum peniste iltihap var.penis basinda sürekli bir ağrı var.penisin başını elle sıktığmda şeffaf bir iltihap geliyor.2 senedir herhangi bir ilişkim olmadı.penis in başını sıkıyorum idrar yolundan iltihap geliyor. Şeffaf bir iltihap.yapmam gereken nedir?enfeksiyon hastalıkları bölümüne mi gideyim yoksa uroloji mi?
Saygilarimla
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bunun iltihap olduğuna nasıl emin oldunuz? İltihap şeffaf olmaz. Mezi veya prostat sıvısı olmasın.
En iyisi bu gelen akıntının tahlilini yaptırın. İltihapsa ilaç kullanmanız gerekecek. Şüpheli ilşiki var mı yazmamışsınız.
Not: Başlıkta penis demişsiniz ama aslında penisten gelen akıntı diyecektiniz.
Konu ile başlık uygun olmalı.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Kahverengi sperm / İsim:  Fatih zaman Yaş: 34 Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 21/01/17 23:43  
Hocam merhaba 1 haftadır karnımın sol alt tarafı ve bazen sol bacağım kısmen ağrıyor . Dünde mastürbasyonda kahverengi sperm geldi , hala karnımın sol alt tarafı ( karnın bitiş yeri)
Korktum açıkçası sizce ne olabilir kanser falan kormaya başladım
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Tarif ettiğiniz yerde bir çok organ var. Bağırsak, idrar yolları, damarlar v.s bunların hastalığı olabilir.
2- Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlardan veya cinsel faaliyetlerden sonra meni kırmızı veya kahverengi olabilir. Bu kırmızı rengi veren kandır. Bunun sebebi prostat ve meni yollarındaki kılcal bir damarın çatlamasıdır. Üşütme, çok ayakta durmakta meniden kan gelmesine neden olabilir.
Böyle bir durumda mastürbasyona ara verilmesi şikâyetin geçmesine neden olur. Aynı şekilde prostat iltihaplarından da meniden kan gelebilir. Bu durumda bir prostat muayenesi olmakta fayda var. Teşhis için prostat ultrasonu, meni kültürü çok defa yeterli gelir.
Yaşlılarda menideki kanın sebebi prostat kanser olma ihtimalinden dolayı önemlidir. Bu durumda araştırmak lazımdır.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Peyronie / İsim:  Ahmet Yaş: 44 Memleket: Ankara Mesaj Zamanı: 21/01/17 20:54  
Hocam ben 2 senedir Peyronie hastasıyım. 25-30° yukarı eğrilik var. Ağız yolu ilaçlar kullandım fakat maalesef bir düzelme olmadı. Peniste Plaklar yayıldı Penis üstünde Yassılık var. Ameliyat gerekirmi? Kendinden geçermi? Kafam biraz karışık Hocam. Saygılar sunarım.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Kendiliğinden geçeceğini zannetmiyorum. İlaçlar fayda vermemişse ameliyat düşünülür. Doktorunuz ne diyor?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Prostat iltihabi / İsim:  Lokman Yaş: 33 Memleket: Batman Mesaj Zamanı: 21/01/17 20:51  
Hocam prostat iltihabi bende olup olmadığı hangi tahliler yapmam gerekir tesekurler7
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Prostat ultrasonu, Kanda PSA, idrar tahlili, meni tahlili ve kültürü çok defa Pİ için yeterlidir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Varikosel epipdidimit / İsim:  Armağan Yaş: 15 Memleket: İstanbul Mesaj Zamanı: 21/01/17 19:39  
MESAJINIZ KAYDEDİLDİ CEVAPLAR SAAT 17 DE

Konu: Penis arkasında deri içi şişlik / İsim:  Burak Yaş: 19 Memleket: İstanbul Mesaj Zamanı: 21/01/17 17:39  
Öncelikle Allah sizden razı olsun hocam benim sorunum penis arkasında deri içerisinde büyük damarın yanında bilye büyüklüğünde bir şişlik var içeride dokununca hareket ediyor 1.5 yıldır var ama son 3 ayda çok az daha büyüdü gibi neden o kadar süre aynı durup şimdi az büyüdü bilemiyorum ama ağrı acı yok bu ne olabilir hayati bir önem taşır mı?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Hayati bir önem taşımaz. Çünkü penis hayati bir organ değildir. Bu cilt altı yağ dokusu olabilir. Veya sık ve zorlayıcı masturbasyon sonucu deri kalınlaşması olabilir.
Bir uroloji veya dermatoloji doktoruna gösterebilirsin.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Penis nasıl ölçülür / İsim:  Hasan Yaş: 16 Memleket: Edirne Mesaj Zamanı: 21/01/17 16:04  
Hocam dunde bir sorum olmuştu gundemi sık mesgul etmek istemiyorum sorum hocam penis olcerken kok ile uc arasimi yapilir yoksa penisin basina kadarmi
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Penis kökü ile başı arasındaki mesafe ölçülmeli.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: penis kararması / İsim:  berkktolcali Yaş: 17 Memleket: konya Mesaj Zamanı: 21/01/17 15:19  
hocam tükürerek mastürbasyon yapmaktan penisim karadı korkuyorum. kirli gözüküyor nasıl temizlerim..
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Tükürük penisi karartmaz. Karartan senin sık ve zorlayıcı masturbasyondur. Masturbasyonu azalt, düzene sok. Zamanla geçer. Benim masturbasyon yazımı oku.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Penis Boyu Neden Önemlidir? / İsim:  Dr. Ali Hatay Yaş: 40 Memleket: Mersin Mesaj Zamanı: 21/01/17 12:18  

Cevap:

Penis boyu, bunu kendisine dert, takıntı yapanlar için önemlidir. Yoksa aslında önemli değildir.
Bunların sayısı toplumda fazla yer tutmaz. Ama psikolojisi bozulan bu ergenler interneti aktif kullandıkları için sanki penis boyu herkesin derdiymiş gibi algılanır.
Bu ergenler genellikle internetten porno seyrettikleri için (Ben bunlara "Pornocu" diyorum.) orada ilaçlarla suni olarak şişirilmiş penisleri görüyorlar kendi penislerine bakıyorlar ve aşağılık duygusuna kapılıyorlar. Normal penisin boyu 9-11 cm dir. Bu ebattaki penis hem cinsel fonksiyonunu hem işeme fonksiyonunu yerine getirir.
Penis boyu ve kalınlığı ile tatmin, orgazm arasında ilgi yoktur. Orgazm, tatmin ayrı bir şeydir.
Kendilerini kadın orgazm makinesi gibi görenler elbette penis boyundan şikâyet edeceklerdir. Kadın vajinasının hassas bölgesi iç ve dış dudaktan itibaren 4-5 cm içeridedir. Bu duruma göre 9 cm lik penis kadını çok rahat orgazma ulaştırır. Kadın sürtünme ile bile orgazma ulaşabilir.
Kadının kulağına 1-2 güzel söz bile tatmin olmasına neden olur.
Erkek zaten boşalınca orgazm olur.
Büyük penis kadına zevk değil acı verir. Büyük penisten ziyade tam işlev yapan pensi önemlidir.
Birçok ayrılıklar, boşanmalar büyük penis nedeniyledir. Penis küçük diye ayrılan eşler görmedik. Pensi küçüklüğünü kendine dert eden kız kadında görmedik. Ama ergenlerle dalga geçen genelev kadınları gördük.
Sizin penisinizle dalgan geçen kadınlara sizde vajinasının ne kadar büyük olduğunu söyleyin.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz; Penis boyunu kendisine dert edenler takıntı ve anksiyete (kaygı) bozukluğu içindedir. Gençlerin takıntı yanında asıl problem penis değil anksiyetedir yani kaygı bozukluğu. Hanımıma karşı mahcup olur muyum? İlerde eşimi mutlu eder miyim? Eşim beni aldatır mı? Eşimle bu yüzden ayrılacak mıyım? Gibi sadece kaygı bozukluğu yaşamaktadırlar. Bu kaygı bozukluğu tedavi edilebilen bir hastalıktır.
Geniş Bilgi için şu yazımı da okuyun:
http://www.dralihatay.com/penisboyu.htm


Konu: Penisten gelen mezi gibi damlalar / İsim:  Zevk Yaş: 24 Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 21/01/17 11:55  
Her zaman olmasa da bazen penisin ucundan renksiz kokusuz ve uzayan bir sıvı çıkıyor tükürük kıvamında. Glansa az bisey bastırıyorum çıkmıyor her zaman da çıkmıyor idrarın kültüründe bişey çıkmadı bu sıvı da her an çıkmadığı için örnek veremem. sizce neyim var ürologa ne demeliyim bel soğukluğu mudur bu. Beyaz kilodumda da sidik lekesi sandığım sarı lekeler var nadiren de kasıkta testise vuran ağrı
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Bu akıntı mezi veya zevk suyu, heyecan suyu dediğimiz akıntıdır. Normal fizyolojik bir akıntı olup bir hastalığı göstermez.
Bu salgıyı kesmenin çaresi ve ilacı, tedavisi yoktur. Çünkü normal fizyolojik akıntıdır. Karşı cinsle yakın temas, hatta düşünme sonucu bile olur. Aynı güzel bir yemeğin görülmesi veya düşünülmesi nasıl ağız sulanması yapıyorsa bu akıntıda böyledir.
Salya gibi beyaz berrak ve incedir. Aynı nezledeki sümük gibidir. Miktarı da azdır. Cinsel birleşmeden önce ve cinsel haz duyulunca gelir. Büyük tuvalet sırasında ve ıkınma sıkınmalar sırasında da gelebilir. Sebebi cinsel birleşme sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. Bu akıntı olmasaydı cinsel birleşme çok zor olur ve insanlara acı verirdi.
Bir zararı yoktur. Sadece can sıkıcı bir durumdur. Belsoğukluğu ile alâkası yoktur. Meni değildir. Çünkü meni daha kalın, koyu ve zevkle gelir.
Namaz kılanlar için not: Bu akıntı sadece namaz abdestini bozar. Namaz için külotu değiştirmek gerekir. Meni olmadığı için gusül abdesti almak gerekmez.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Acileyeten ultrason / İsim:  Cenk Yaş: 40 Memleket: Niğde Mesaj Zamanı: 21/01/17 10:45  
Pazartesi günü, ilk defa evleneceğim. Sizin whatsapınızı alacaktım fakat birisine whatsap vermiyorum demişsiniz. Şuan hayatım için bir soru soracağım. Tanıdık doktorum var, onu 1 ay önceden arayıp randevu verdim. Tam pazartesi müsait olduğum gündü ve ona göre verdim. Ve şanssız bir şekilde düğün işleri derken oda pazartesiye denk geldi. Bende iş çıkışı direk gideceğim doktora, bana elle muayene ve ultrason çekecek. 2 sorum var;
1: Elle muayene en ama en kısa süre ne kadar sürer? Yani bu tıp dünyasında, bunun genel olarak en kısa sürme süresi?
2- Ultrason en ama en kısa ne kadar sürer?
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- 1-2 dakika sürer.
2- 3-5 dakika sürer.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: testis ağrısı / İsim:  nevzat Yaş: 21 Memleket: mersin Mesaj Zamanı: 21/01/17 10:10  
Hocam merhaba. tek testisliyim.sağ testisimde epididim kisti var 5 mm. Ağrım ve rahatsızlık duygum hep var .2 yıldır . Dün uyurken sağ tarafıma bacağımı geniş açınca testis damarım ağrıdı hala sızlıyor iğne batar gibi ve bacağıma vuruyor ağrısı.
1)nedendir hocam? Oralarda damar belirginliği var ama us de çıkmadı bişi..
2)kist geçmez mi hocam çocuğum olmaz diye korkuyorum
3)hocam anormal bişi var mı bu testisimi de kaybetmek istemiyorum
4)bu şikayetlerim nasıl geçer yok mu.çözümü damarlar nasıl kaybolur ağrı nasıl gider..
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Bazen epididym kistleri ağrı yapar.
2- Bazen kendiliğinden kaybolabilir.
3- Kist çok büyür ve baskı yapmazsa bir sorun olmaz.
4- Ağrı kesici kullanacaksınız. Kist çok büyürse enjektörle boşaltıracaksınız.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: masturbasyon ve kendiliğinden boşalma farkı / İsim:  Yaş: 20 Memleket: Belirtilmedi Mesaj Zamanı: 21/01/17 05:52  
1.Uyurken ihtilam olduğumuzda hiçbir şey olmazken,enerji kaybı,uyanıkken kendi isteğimizle boşaldığımızla fena enerji kaybı oluyor.Bu nedendir?2. sorum:15-20 yaşlarında kendi boşalan birinde çok sorun olmazken 65-70 yaşlarında boşalan birinin daha fazla enerji kaybının olmasının sebebi nedir?75-70 yaştakinin hiçbir hastalığı olmadığını da varsayalım.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1- Birinde efor yapıyorsunuz diğerinde efor olmayıp normal fizyolojik olarak boşalıyor sebep bu.
2- Bir kendinize bakın birde dedenize bakın. Siz 100 metreyi 15 sn de koşuyorsanız dedeniz acaba kaç sn de koşar.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: Böbrek Taşı / İsim:  Oğuzhan Yaş: 21 Memleket: İstanbul Mesaj Zamanı: 20/01/17 21:52  
Benim böbreğimde 6,7x4,5 lik bir taş tespit edildi ve o taşı ben suyla kendi uğraşlarımla kanala düşürüp mesane girişine kadar ilerlettim fakat daha fazla gitmediğini anlayan doktorum ilaçlı tomografi istedi. 2-3 ay önceydi bu orada durduğunu anlayınca ameliyat demişti.
Şu anda bugün gittiğimde doktorum röntgen istedi ve taşın orada olmadığını gördü. Taş gitti dedi..
Lakin, ben o tomografi sonuç raporunu elime aldım. Ve o raporda pelvis te 15 mm lik bir genişleme tespit edilmiş, taşla birlikte. Bu bir sorun mudur? Doktoruma ulaşamıyorum. Sizden yardım talep ediyorum. Teşekkür ederim.
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
Büyük ihtimalle taş böbreğe kaçmıştır. 6.5 cm lik taş düşmez. Nitekim düşmemiş ve mesane girişne gelmiş. Bu durumda lazer ile kırılmalı. Böbrek taşı lazerle kırılmaz.
Bekleyin taş kanala düşünce kırdırın. Banim anlamadığım taş neden böbrekte görülmedi?
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


Konu: idrar damlası / İsim:  niyazi Yaş: 33 Memleket: kayseri Mesaj Zamanı: 20/01/17 20:47  
Hocam çok özür dilerim.ben işedikten sonra 1 dk sonra idrar damlıyor iyi bir durum mu hocam birde konu dışı bir sorum olacak hocam beni bir ateist yoldan çıkarmaya çalışıyor,ne yapmalıyım Allah yok diyor inanma vs.küfrediyor Allaha a oysa ben Allah a inanıyorum ondan başka ilah yoktur tek'tir ve yüce'dir,
Cevap:
Öncelikle Geçmiş olsun;
1-İdrar yaptıktan sonra idrarın damlalar halinde akması sebepleri şunlardır.
1- Normal fizyoloji olabilir. İdrar yaptıktan sonra idrar kanalında artık idrar kalır. Bu artık idrarı temizlemek için sıvazlama yapılmalıdır. İstibrayı usulüne uygun yaparsanız istibrâ bu artık idrardan kurtulabilirsiniz. İdrar gelecek gibi his ediyorsanız bu evhamdır.
İstibra isimli kitapçığımı bulursanız alın okuyun.

Eminim sorunuza bu kitapçıkta çok geniş bilgi ve cevap bulacaksınız. Amacım kitap satmak değil kitabı tanıtmak. (Satma işini zaten yapamam. Sadece kitabımın yaygılaşmasını daha çok kimsenin eline ulaşmasını istiyorum.)
Bu kitapçığı yayınevinden isteyin ve alın okuyun fiyatı 1.08 KURUŞ 10 tane alıp arkadaşlarınıza dağıtsanız 10 lira yapar ki sigara parası etmez. Ayrıca sevaba ortak olursunuz.
Gonca Yayınevi Telefonla Sipariş 0212 528 5076 veya
0506 7403910 maille isteme: bilgi@goncayayinevi.com
http://goncayayinevi.com ve https://www.facebook.com/goncayayinevi
Başka kitapevinden sipariş adresi: http://www.kitapyurdu.com
http://www.kitapelinizde.com/kitap/ali-hatay/istibra-usulu.htm
Veya
http://www.dralihatay.com/islam sitemden okuyabilirsiniz.
2- Mesane ve idrar kanalı sinir veya kaslarında bir hastalıktan dolayı olabilir. Beyin, omurilikten gelen sinirlerin normal çalışmamasından ileri gelebilir. Bu durumda tam teşhis konulması için idrar akım hızı (Üroflow) ve mesane kapasitesi ölçüm testleri yapılmalı. Teşhis konulduktan sonra tedavi yapılır. Bunun için kullanılan özel ilaçlar vardır. Bu ilaçları bir uroloji veya nöroloji uzmanı verir.
2- Güzel kardeş ateist sizi nasıl yoldan çıkarabilir. O ateist değil şeytandır. Hemen uzaklaşmanız lazım. Sizin onlarla ilginiz olmaz olamaz. Şeytanın insana nasıl yaklaşacağı belli olmaz. Neden tartışmaya giriyorsunuz ki? Ondan hemen uzaklaşın zaten o sizin arkadaşınız bile olamaz. Kurandaki kafirun suresini hatırlayın. Son ayetinde “Sizin diniz size benim dinim bana” der. Ateistinde dini dinsizliktir.
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.


ANA SAYFA .
123...17 « Önceki Sonraki »
Toplam : 500 mesaj

aSgbookPHP v2.2.141029